IMG-20220422-WA0000

Pociťujete následky dlhé týždne po prekonaní COVID-19? Chronická únava, bolesti hlavy či svalov a depresie sú len niektoré z komplikácií zvaných postcovidový syndróm. Existuje jednoduché riešenie.

Neprekonateľná únava, ktorá uberá zo životnej energie. Poznáte to aj vy? Riešenie máme pritom na dosah. Je ním liečba vitamínom C. Chronická únava ako aj mnoho iných problémov ( bolesti hlavy, svalov, poruchy koncentrácie a spánku), môžu byť nielen príznakom závažných chorôb, ako je rakovina, ale tiež nedostatku vitamínu C a prekonaných vírusových infekcií, medzi ktoré patrí určite aj COVID-19.

Chronická únava sa radí medzi najčastejšie komplikácie zvané postcovidový syndróm alebo tiež dlhý COVID-19. Po prekonaní koronavírusu naše telo tiež bojuje s nebezpečným nedostatkom vitamínu C,  následkom ktorého vzniká oxidačný stres a iných závažných chorôb. Preto doplnenie vitamínu C vo zvýšených dávkach môže byť jednou z mála možností, ako bojovať s chronickou únavou a postcovidovým syndrómom. No nielen s ním.

Únava a postcovidový syndróm– prečo pomáha infúzny vitamín C?

Vitamín C ( kyselina askorbová) je pre náš organizmus vzácny, pretože si ho telo nedokáže vyrobiť samo a nevieme si ho ani uskladniť do zásoby. Podieľa sa na mnohých životne dôležitých procesoch a posilňuje náš imunitný systém Ak sme zdraví, dokážeme si dennú dávku vitamínu C pokryť stravou či poprípade doplniť tabletkami. To však pri strese a ochoreniach nestačí.

Pri perorálnom užití ( ústami ) vitamínu C nie je možné dosiahnuť vyššie koncentrácie v krvi. Je to spôsobené vstrebávaním vitamínu v tenkom čreve. Do krvi sa tým pádom dostane len časť vitamínu C. Optimálnym riešením pri nedostatku tejto cennej látky je jej infúzne podanie,“ hovorí Martin Ščerbák z nemeckej farmaceutickej spoločnosti PASCOE, ktorá už 3 generácie prináša zdravie ľuďom na celom svete.  Práve táto spoločnosť sa podieľala na vývoji vysoko účinného infúzneho vitamínu C.

Výhody infúzneho vitamínu C

Infúziou je možné dosiahnuť vysoké hladiny vitamínu C v krvi. Jej výhodami sú:

  • Priamy účinok a rýchla biologická dostupnosť
  • Vysoká terapeutická dávka
  • Bez stabilizátorov a konzervačných látok

Vitamín C pomáha nielen pri liečbe COVID – 19, únavy a postcovidového syndrómu, ale tiež skvalitňuje život aj ľuďom s rakovinou, alergikom a tým, ktorí trpia chronickými zápalovými ochoreniami. „Môj ošetrujúci lekár mi odporučil podpornú liečbu infúznym céčkom a tak už päť rokov chodím na pravidelné preliečenie. Zistil som, že mi to naozaj pomáha, cítim sa plný energie a dokonca i moja alergia je miernejšia,“ hovorí o svojej skúsenosti s infúznym vitamínom C Milan z Bratislavy.

Reklama na magazín Vintage District