pracovny-stol-1

Korona zapríčinila to, že mnohí z nás začali pracovať z domu. Kde umiestniť pracovný stôl tak, aby sme boli v súlade s feng shui? Toto pomôže vytvoriť ideálne pracovné prostredie.

Aj keď práca z pohodlia domova má isté výhody, táto situácia predstavuje aj určité výzvy feng shui. Môže to vyžadovať plánovanie a flexibilitu, aby sme zistili najlepšie umiestnenie domácej kancelárie, najmä ak žijeme v malom byte.

Ak občas alebo stále pracujeme z domu, je najlepšie mať doma priestor, ktorý je venovaný výlučne nášmu zamestnaniu. Pomáha to vytvoriť ideálne prostredie, kde sa dokážeme koncentrovať len na prácu a nie sme ničím rušení.  To zvýši i našu produktivitu. Našou pracovnou oblasťou by mal byť priestor, ktorý sme si vyčlenili pre seba s konkrétnym zámerom. Môže to byť celá miestnosť, alebo to môže byť jednoducho stôl, ktorý sme si určili ako svoju pracovnú základňu z domu.

Prečítajte si aj: Zimné záhrady a ich výnimočné výhody

Opatrne s pracovným stolom v spálni

Keďže náš pracovný  stôl predstavuje našu prácu a kariéru, mali by sme si dať záležať na tom, kde ho umiestnime.  Vo všeobecnosti spálňa nie je najideálnejším miestom pre pracovný priestor, pretože môže byť ťažké sústrediť sa, keď vieme, že posteľ je hneď vedľa nás. Spálňa by mala byť relaxačným, omladzujúcim priestorom a mať tu svoj pracovný stôl môže zmeniť pokojnú atmosféru na stres. To znamená, že to ovplyvní i kvalitu nášho spánku či  náš intímny život.

Ak však nemáme na výber a pracovný stôl musí byť v spálni, vždy sú možnosti, ako izbu zariadiť pre čo najlepší tok energie.

Cieľom feng shui nie je označovať veci v našej domácnosti ako dobré alebo zlé. Namiesto toho, aby sme sa báli, že stôl v našej spálni vytvorí „zlú“ energiu, môžeme použiť feng shui na jej zlepšenie. Preto, ak sa pracovnému stolu v spálni nedá vyhnúť, vytvorme v spálni dve oddelené zóny: pracovnú a oddychovú. Pracovná zóna je miesto, kde bude stôl a kde budeme mať počítač a všetky pracovné materiály.  V oddychovej zóne umiestnime posteľ či kreslo, v ktorom relaxujeme.

Kam umiestniť pracovný stôl

Pracovný stôl by sa mal nachádzať oproti dverám, aby sme videli, kto do miestnosti prichádza. To nám umožní mať pocit kontroly nad svojou prácou, produktivitou a kariérou.

Reklama na magazín Vintage District