ruky-zena

Naše ruky obsahujú veľmi veľa informácií. Môžeme v nich čítať ako v otvorenej knihe. Dokážu nám dokonca prezradiť veľa chorôb vrátane pohlavných ochorení. Tu je 35 zdravotných problémov, ktoré môžeme vďaka nim odhaliť.  

Ruky sú skladom všetkých druhov informácií: podľa nich, ako keď čítame v knihe, sa môžeme dozvedieť nielen o minulosti a budúcnosti človeka, jeho sklone a charaktere, ale aj o jeho zdravotnom stave – stačí sa na ne pozrieť. Tu je 35 zdravotných problémov, ktoré môžeme vďaka nim odhaliť.

Čo znamenajú červené, fľakaté a hnedé ruky

Červené ruky naznačujú toxické poškodenie pečene: napríklad hepatitída alebo hepatóza. Mramorový vzor na dlani poukazujú na poruchu v autonómnom nervovom systéme.

Ak koža dlaní získa žltý nádych, potom sú isté zmeny v pečeni alebo žlčníku (hepatitída, cholelitiáza, poruchy žlčových ciest, cholangitída, cholecystitída).

Hnedé škvrny na zadnej strane ruky hovoria nielen o veku (nezrovnalosti v pigmentácii kože, charakteristické najmä pre starších ľudí), ale tiež znamenajú, že máte problémy so žlčníkom.

Ak je pokožka na ruke a hlavne na dlani pokrytá červenými fľakmi v tvare taniera, môže to byť skutočná známka nedostatku vitamínov A a D. Ak sú tieto fľaky dlhé a veľké, potrebujete kontaktovať dermatológa: máte pleseň na rukách.

Dôležitým ukazovateľom je i teplota rúk

Studené ruky – znak narušenia periférnej cirkulácie, telo nemá kyselinu nikotínovú. Preto je potrebné dbať na doplnenie zásob s pomocou vitamínových prípravkov alebo zahrnutím stravy obsahujúcej túto kyselinu: mliečne výrobky, mäso, ryby, huby, pohánka, fazuľa, kapusta.

Ak vám naopak horia prsty, potom sa pečeň nemôže vyrovnať s intoxikáciou spôsobenou otravou liekom, alkoholom, chemikáliami.

Syndróm vlhkých dlaní naznačuje, že osoba má problémy s endokrinným systémom.

Vlhké ruky tiež hovoria o endokrinnom nepohodlí – pravdepodobne hypertyroidizmus. Suchosť a bledosť kože na dlaniach upozorňuje na zníženú tvorbu hormónov v štítnej žľaze (hypotyreózu). Poruchy funkčnosti endokrinného systému a aj cukrovku prezrádzajú tiež hlboké pozdĺžne záhyby podobné vráskam, ktoré sa objavujú na koncových vankúšikoch prstov.

Prečítajte si aj: Ako vplýva čistenie zubov na zdravie vášho srdca

Ruky prezradia aj pohlavné choroby

Ak sú prsty fialové, môže to upozorňovať na problémy s trávením. Tmavo červená alebo dokonca purpurová znamená, že treba venovať pozornosť obličkám a pečeni. Škvrny na Venušiných pahorkoch (vankúšikoch prstov) je možný znak, že niečo nie je v poriadku s pohlavnými orgánmi.

Svrbenie bočného povrchu ukazováka na pravej strane indikuje problémy, ktoré vznikli pri operácii hrubého čreva. Drsnosť kože na zadnom povrchu ukazováka často indikuje poruchu funkcie žlčníka.

Vykrúcanie prstov v kĺboch ​​- znak nedostatku vápnika

Mnoho zaujímavých záverov možno vyvodiť zameraním pozornosti na stav kĺbov. Príliš pružné kĺby (rovnako ako naopak, vôbec žiadna ohybnosť) so všeobecným znížením tonusu svalov prstov znamenajú poruchu funkcie pečene a žlčníka.

Problémy v kĺboch ​​rúk upozorňujú na nedostatok vápnika v tele. Nesprávna forma bolestivých kĺbov prstov – známka artrózy. Najčastejšie sa takéto zmeny vyskytujú u ľudí trpiacich dnou.

Ak vám kĺby začali puchnúť, objaví sa i sčervenanie, musíte naliehavo vyhľadať lekára – je to jasný prejav polyartritídy.

Tvar ruky vám môže prezradiť aj na aké choroby ste náchylní 

Vedeli ste, že čím širšia dlaň, tým silnejšie je vaše zdravie? Ľudia s dlhými dlaňami a krátkymi prstami sú však náchylní k poruchám v obehovom systéme, predovšetkým k zvýšeniu krvného tlaku.

Úzke dlane s tenkými dlhými prstami a bledou pokožkou sa zvyčajne vyskytujú u ľudí citlivých na prudké zmeny teploty alebo atmosférického tlaku, meniace sa časové pásma, ostré zvuky, emočné preťaženie.

Majitelia malých dlaní sú príliš náchylní na autonómny nervový systém: ich “typické” ochorenia sú bronchiálna astma, zápal konečníka, hypotenzia.

Ľudia s mäsitými dlaňami majú často problémy s krvným obehom: Objavuje sa u nich znížený metabolizmus alebo hypotyreóza štítnej žľazy.

Reklama na magazín Vintage District