bolest-klbov

Bolesť kolien a chrbta je často spôsobená nadmernými usadeninami soli v kĺboch. Prezradíme vám 3 domáce recepty, ktoré môžu pomôcť.

Ukladanie solí v kĺboch ​​je pomalé, najprv úplne nepostrehnuteľné a bezbolestné. V tomto štádiu, keď nie sú žiadne znateľné zmeny, je čas začať čistiť kĺby. Však to neznamená, že i neskoršia detoxikácia nie je potrebná, práve naopak.  Máme pre vás 3 domáce recepty, ktoré vám pomôžu.

Zemiaková voda

Táto metóda dobre čistí kĺby a zmierňuje zápal pri artritíde. Zároveň čistí i črevá.

Zemiaková voda je tekutina, ktorá zostáva po varení zemiakov v hrnci. Len pred varením zemiaky dôkladne opláchnite. Pite túto vodu 3 krát denne: ráno na prázdny žalúdok, uprostred dňa a tesne pred spaním – po dobu 2 týždňov. Potom urobte dvojtýždňovú prestávku, a znova opakujte.

Pri polyartritíde urobte zemiakový vývar:

1 kg surových zemiakov dobre opláchneme, nakrájame na malé kúsky, varíme 1,5 hodiny. Množstvo vývaru a čas pitia si určite sami.

Šťava z čiernej reďkovky

Ako na to? 10 kg čiernej reďkovky opláchnite. Zbavte drobných korienkov a bez šúpania vložte do mlynčeka na mäso. Pomeľte a vytlačte šťavu. Nalejte ju do nádoby, uzatvorte ju a vložte do chladničky.

Šťava by sa mala užívať 3 krát denne, nie viac ako 2 polievkové lyžice naraz. Takže každý deň, až kým nápoj neminiete.

Dôležité!

Ak trpíte chronickými ochoreniami kĺbov a máte už pokročilé usadeniny soli, táto metóda môže spôsobiť bolestivé pocity. To len naznačuje, že proces čistenia prebieha normálne. Ale ak sa bolesti bojíte, radšej tento spôsob čistenia nerobte. Šťava z čiernej reďkovky môže liečiť aj tie najzávažnejšie a ťažké ochorenia kĺbov!

Počas obdobia očisty musíte úplne vylúčiť zo stravy vyprážané, mastné potraviny, mäso, vajcia a výrobky obsahujúce škrob.

Odvar z bobkového listu

Začiatočníci by mali čistiť kĺby v prvom roku jedenkrát za 3 mesiace. V nasledujúcich rokoch – raz za rok. Príprava odvaru: 5 g bobkového listu varte v 300 g vody 5 minút a potom 3 až 4 hodiny ho nechajte vylúhovať. Odvar pite v malých dúškoch po dobu 12 hodín.

Nápoj užívajte 3 dni. Po týždni sa môže procedúra zopakovať o ďalšie tri dni. V dňoch liečby – vegetariánska strava.

Takýmto spôsobom vyčistite kĺby v prvom roku – raz za štvrťrok, potom raz za rok. Avšak procedúru je dobré robiť po čistení čriev. Aby odvar z bobkového listu nespôsobil alergickú reakciu.

Dôležité!

Zvoľte si vždy len jednu metódu čistenia, nie všetky naraz. Môžete totiž vyvolať krvácanie!

Domáce recepty praktizujte až po určení presnej diagnózy a po konzultácii so špecialistom, aby nedošlo k poškodeniu zdravia!

Reklama na magazín Vintage District