zimna-zahrada-1

Zimné záhrady sa stávajú v súčasnosti veľkým trendom. Nečudo, veď každý si túži priblížiť nádheru prírody čo najbližšie k svojmu obydliu a vytvoriť miestnosť, ktorá bude preň oázou.

Moderný fenomén v podobe zimných záhrad si získava čoraz viac nadšencov. Tieto čarovné miestnosti nie sú len predĺžením nášho obydlia, ale majú pre nás nevyčísliteľnú hodnotu. Tu je len niekoľko výhod, ktoré zimné záhrady ponúkajú.

Vytvárajú neopakovateľnú  atmosféru pre oddych

Asi žiadna miestnosť v dome neponúka také možnosti na relax a oddych ako práve zimná záhrada. Potrebu priblížiť sa čoraz viac k prírode pociťuje stále viac ľudí, a práve takáto miestnosť  nám ju sčasti priblíži.

Prečítajte si aj: Viete, ako spoznať kvalitnú terasu? Pozrite si 10 tipov

Spájajú náš dom s našou záhradou

Zimná záhrada vytvára spojenie medzi našim domom a našou záhradou. Hoci ide o trošku odlišnú záhradu a inú miestnosť, ako máme vo zvyšku domu, stále nás chráni pred poveternostnými vplyvmi. Môže sa dokonca použiť ako kuchyňa alebo salónik.

Spoznajte výhody zimnej záhrady
Zdroj foto: Pixabay

Priestor pre stretnutia s priateľmi a rodinou

Najmä počas zimy alebo zlého počasia sa dá takáto miestnosť využiť ako priestor pre posedenia s rodinou či priateľmi. Zimná záhrada sa tak môže stať malou alternatívou letnej grilovačky

Zvyšujú cenu nehnuteľnosti

Jednou z hlavných výhod zimnej záhrady je hlavne hodnota, ktorú by mohla potenciálne pridať vášmu domu. Niekedy môže navýšiť cenu až o 5 % z celkovej ceny vašej nehnuteľnosti, čo môže byť viac ako 15 000 eur.

Zimná záhrada môže prilákať potenciálnych kupcov. Táto miestnosť nám totiž umožňuje vidieť vašu záhradu a cítiť sa prepojení s vonkajším prostredím, no zároveň nás chráni pred zlým počasím.

Výhody zimnej terasy
Zdroj foto: Pixabay

Ponúkajú miestnosť navyše

Moderné kryté záhrady sú tak dobre postavené a zvonku chránené, že môžu slúžiť aj ako spálňa, obývačka alebo dokonca kuchyňa.

Slúžia ako izolačná miestnosť

Zimná záhrada tiež šetrí teplo v zime a chladí počas leta vďaka izolácii, ktorá je štandardom pre mnohé moderné zimné záhrady, a preto sú tieto miestnosti atraktívne v zime aj v lete.

Reklama na magazín Vintage District