čistenie

Čistenie vonkajších povrchov môže byť hračkou, ak ovládate niekoľko overených tipov. Máme pre vás niekoľko z nich.

Udržiavanie čistoty exteriérových povrchov je kľúčové nielen pre estetiku vášho domova, ale aj pre jeho dlhú životnosť. Čistenie povrchov nemusí byť náročné, ak to robíte správne. Tu je niekoľko tipov.

Čistenie zámkovej dlažby

Zámková dlažba je obľúbeným povrchom pre chodníky a príjazdové cesty. Aby si zachovala svoj vzhľad, pravidelné čistenie zámkovej dlažby je nevyhnutné. Najčastejším problémom býva prítomnosť machov a rôznych burín. Na ich odstránenie môžete využiť  rôzne domáce prípravky, ako je ocot či vriaca voda. Najefektívnejšie je však použiť vysokotlakové čističe a vhodné čistiace prostriedky.

Ak vás trápia olejové škvrny od auta či iných vecí, oplatí sa aplikovať okrem vapky špeciálny odstraňovač olejových škvŕn.  Po vyčistení je vhodné dlažbu zapieskovať škárovacím pieskom a naniesť ochranné nátery, ktoré znižujú absorpciu nečistôt a uľahčujú budúce čistenie.

Čistenie fasády

Fasáda domu je prvým, čo si každý všimne. Často sa stáva, že časom nadobudne nepekný zelený alebo čierny odtieň. Dôvodom je prítomnosť plesní, rias alebo rôznych organických nečistôt. Týmto poškodeniam a znečisteniam pomáha predchádzať pravidelné čistenie (aspoň raz ročne) napríklad pomocou vysokotlakových čističov a jemných čistiacich prostriedkov, aby ste odstránili špinu bez poškodenia povrchu. Pri používaní vapky treba byť však opatrný a zvoliť správny tlak a vzdialenosť, lebo si môžete poškodiť fasádu. Ďalšou častou chybou je čistenie fasády iba tlakom bez použitia správnej chémie. Tá je totiž základom pre správne čistenie. Zbaví totiž fasádu organických nečistôt a udrží ju dlhšie čistú.

Čistenie plotov

Ploty chránia a zdobia váš pozemok. Aby tomu bolo tak stále, je potrebné pravidelné čistenie plotov a tiež správna starostlivosť, ktorá sa líši podľa toho, z akého materiálu je plot. Na drevené ploty používajte čistiace prostriedky špecifické pre drevo a ochranné nátery, ktoré predĺžia životnosť. Na kovové ploty sú potrebné tiež odstraňovače hrdze a následne sa odporúča aplikovať ochranné farby, ktoré zabránia ďalšej korózii. Pri plastových materiáloch postačí jednoduché čistenie vodou a jemnými čistiacimi prostriedkami. Výborným pomocníkom pri každom type plota je i v tomto prípade vysokotlakový čistič.

Čistenie bazénov

Bazény potrebujú pravidelnú údržbu nielen pre estetický vzhľad, ale aj pre hygienu. Osvedčenými pomocníkmi na čistenie bazénov sú bazénové vysávače, sieťky na zachytávanie nečistôt alebo vapka. Ak vám ňou nejdú odstrániť niektoré škvrny, oplatí sa použiť prípravok na báze chlóru. Takisto je potrebné pravidelne kontrolovať a upravovať chemické zloženie vody.

Čistenie striech

Strechy sú vystavené nepriaznivým poveternostným podmienkam. Ich životnosť predlžuje odstraňovanie machu, lišajníkov a iných nečistôt. Na ich odstránenie sú ideálne vysokotlakové čističe, no treba použiť správny tlak. Nezabudnite po čistení aplikovať aj špeciálne impregnačné prípravky na ochranu strešných materiálov.

Pre profesionálne služby čistenia nielen vonkajších povrchov ale tiež tepovanie auta a vnútorných povrchov, ako i ďalšie rady a tipy, navštívte stránku Marmat SK, https://www.instagram.com/marmatsk_cisteniepovrchov/ a https://www.facebook.com/Cistenieaupravaexterieru.

Užite si čistý a dobre udržiavaný domov bez starostí!

Reklama na magazín Vintage District