Beapnthen Sensiderm

Jeseň je obdobie, kedy sa naša pokožka stáva náchylnejšia hlavne kvôli výkyvom počasia a to vrátane studeného vetru a nižšej vlhkosti vzduchu, ale aj horúcim kúpeľom a nadmernému vykurovaniu. Tieto faktory negatívne ovplyvňujú našu kožnú bariéru, ktorá je potom citlivejšia. Pery a pleť môžu začať pnúť, vo vlasoch sa objavia suché lupiny, na tele suché šupinky, a dokonca mastnejšie typy sa môžu paradoxne z dehydratácie začať ešte viac mastiť. Preto je dôležité na jeseň upraviť svoju skin care rutinu a poskytnúť adekvátnu starostlivosť, pretože pokožku máme len jednu.

Najdôležitejšia je hydratácia pleti, pokožky a pier

Práve dehydratácia je na jeseň zvyčajným problémom, preto sa vyplatí investícia do kvalitného hydratačného krému alebo oleja, a krémovať sa pravidelne ráno aj večer. Letné gélové konzistencie vymeňte za tie hustejšie a výživnejšie. Väčšina z nás má tendenciu na jeseň vynechávať ochranu pred slnkom. Aj keď sú dni kratšie a slnka je menej, odporúča sa používať SPF celoročne, aby bola pleť chránená pred škodlivými účinkami žiarenia. Zároveň nezabúdajte na pery, ktoré sa pri každom malom výkyve počasia hneď vysušia a popraskajú. Zaobstarajte si kvalitný balzam – napríklad s obsahom medu, ktorý je vysoko hydratačný. Zosilnenie účinku jak pleťového tak aj telového krému či balzamu na pery dosiahnete pomocou pílingu, ktorý odstráni odumretú pokožku, a krémy sa potom lepšie vedia vstrebať.

Jemná starostlivosť o pokožku s atopickým ekzémom

„U ekzematika je pokožka oveľa citlivejšia a má naviac v ohrození celistvosť kožnej ochrannej bariéry. A tak je logické, že na jeseň, kedy je na dennom poriadku striedanie sa teplôt, suchý vzduch vonku aj vnútri, znížená vlhkosť vzduchu a veľakrát aj nesprávne obliekanie sa, dochádza k zhoršeniu funkcie kožnej bariéry. Naviac dochádza k zníženej produkcii ceramidov, t.j. tukových častíc, ktoré sú pre správnou funkciu pokožky dôležité. Nasleduje strata vody a vysušenie pokožky. Tým prestáva fungovať celistvosť kožnej bariéry a baktérie alebo iritanty sa dostávajú do kože. Rozvíja sa tak zápal s typickými prejavmi ekzému – svrbenie a začervenanie ložísk. Akonáhle pokožka svrbí, začneme sa škriabať a tým ešte viacej pokožku poškodzujeme a podporujeme ďalší rozvoj ekzému, a tak stále dookola – vzniká začarovaný kruh škriabania sa a zhoršenia sa ekzematického ložiska,“ vysvetľuje MUDr. Miluška Kotalíková.

Hlavne ekzematici a ľudia s veľmi suchou a podráždenou pokožkou by si preto mali vyberať jemné a hypoalergénne výrobky. Úľavu môžu priniesť mastné krémy, oleje a bylinné kúry, ktoré zmierňujú svrbenie a podporujú regeneráciu. „Na príznaky začínajúceho ekzému, kedy ešte nedochádza k zápalu, odporúčam zdravotnícku pomôcku Bepanthen Sensiderm krém, ktorý zmierňuje svrbenie už do 30 minút, vďaka jeho schopnosti zacelovať, regenerovať a obnovovať poškodenú kožnú bariéru, pričom pokožku zároveň aj hydratuje. Je vhodný ako pre dospelých, tak aj pre deti, dokonca aj pre tie najmenšie, novorodencov,” odporúča MUDr. Miluška Kotalíková.

Pozor na dlhé horúce kúpele

Okrem prekúrených miestností so suchým vzduchom, môže pokožke vadiť aj dlhý horúci kúpeľ. Akokoľvek je to v chladných dňoch lákavé, odborníci pred tým varujú. Horúca voda môže odstrániť prirodzené oleje z pokožky, čo môže spôsobiť dehydratáciu a suchosť rovnako ako aj studený vietor alebo mráz. Na jeseň a v zime sa preto skôr  odporúča rýchla sprcha, ktorá pokožku menej zaťažuje. Ak si aj tak chcete oddýchnuť vo vani, zvoľte miernu teplotu vody, dávajte si pozor na čas strávený v nej a ideálne pridajte lyžičku oleja pre zabránenie vysušenia pokožky.

Bepanthen
Zdroj foto: Bepanthen

Najprv krém, až potom rukavice!

Len rukavice neochránia vaše ruky pred účinkami chladu, preto je starostlivosť o ruky dôležitou súčasťou jesenného rituálu. Podobne ako pleť, aj ruky potrebujú pravidelnú hydratáciu a to výživnými krémami, ktorými zabránite popraskanej pokožke, najmä v oblasti kĺbov. Ak máte veľmi suché ruky, zvážte nočnú kúru. “Je dôležité pravidelne krémovať – ráno ľahšou formou krému, pred spaním hutnejšou formou, napríklad masťou. V niektorých prípadoch sa odporúča po nakrémovaní rúk nasadiť si na noc bavlnené rukavice,“  radí MUDr. Miluška Kotalíková. Nezabúdajte na starostlivosť o nechty – krém na ruky je možné nanášať aj na nechty a nechtovú kožičku, aby boli silné a zdravé.

Kľúčové sú vitamíny

Jedným z kľúčových tipov pre jesennú skin care je správna výživa a dostatok vitamínov. S jeseňou často klesá aj príjem čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú veľa vitamínov dôležitých pre zdravú pokožku. Tá sa vám najmä poďakuje za vitamíny C a E – tie sú bohaté na antioxidanty a pomáhajú chrániť pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov, udržiavajú jej tón, a tiež podporujú regeneráciu pokožky. Okrem ovocia, alebo doplnkov stravy môžete svoju pokožku podporiť výživnými pleťovými maskami alebo telovými krémami s obsahom týchto vitamínov.

Jesenná skin care rutina pre každého – stop popraskanej a vysušenej pokožke
Zdroj foto: Bepanthen

Prvá pomoc pre vašu pokožku – Bepanthen Sensiderm krém

Naša pokožka nás chráni celý život. Sú však situácie, kedy potrebuje na oplátku pomoc od nás. Jednoduchá starostlivosť o pokožku vie zvýšiť kvalitu nášho života. Nesmieme zanedbávať podráždenú, suchú a popraskanú kožu, a už vôbec nie v týchto chladných dňoch.

 Zdravotnícka pomôcka Bepanthen Sensiderm krém obsahuje vitamín B a LLT lipidy, ktoré prirodzene obnovujú ochrannú kožnú bariéru, hydratuje a regeneruje pokožku a prináša úľavu od potreby škrabania sa do tridsiatich minút. Zdravotnícka pomôcka Bepanthen Sensiderm krém je vhodná ako pre dospelých, deti tak aj pre tehotné a dojčiace ženy a je určená na dlhodobé používanie. Pred použitím je potrebné si prečítať návod na správne použitie. Pre viac informácií navštívte www.bepanthen.sk

Reklama na magazín Vintage District