vysoký krvný tlak

Ide o najčastejší problém, ktorý často prehliadame. Pritom vysoký krvný tlak môže ohroziť náš život.

Vysoký krvný tlak alebo hypertenzia je jedným z najčastejších zdravotných problémov, ktorým dnešní ľudia čelia. Mnoho faktorov prispieva k vzniku tohto stavu, vrátane genetiky, životného prostredia a hlavne stresu. Ale čo keby existovala metóda, ktorá by nám mohla pomôcť tento problém riešiť prirodzeným spôsobom, bez potreby liekov?

Vďaka tomuto cvičeniu môžeme mať problémy s tlakom pod kontrolou a zlepšiť svoje zdravie. Táto technika nie je založená na namáhavých fyzických cvičeniach, ale na jednoduchých masážnych technikách pre naše uši.

Príčiny vysokého krvného tlaku

Vysoký krvný tlak môže byť spôsobený rôznymi genetickými faktormi, neustálymi obavami a stresom. Prostredie, v ktorom žijeme a pracujeme, sa tiež považuje za kľúčový faktor zvyšujúci riziko.

Prečítajte si aj: Bolesť zubov: Príčiny, liečba a kedy ide o život

Prečo je dôležité venovať sa vysokému krvnému tlaku?

Veľa ľudí si neuvedomuje, že má vysoký krvný tlak, pretože jeho prejavy môžu byť skryté alebo sa zamieňajú za iné zdravotné problémy. Avšak včasná liečba môže predchádzať vážnym komplikáciám, ako je srdcový infarkt či mŕtvica.

Jednoduché cvičenia pre naše uši na boj proti hypertenzii

Pomôcť odstrániť problémy s vysokým krvným tlakom a tiež zlepšiť funkciu vášho mozgu môžu pomôcť tieto techniky:

1. Prvé cvičenie

Dlane položíme za uši a preložíme si ich. Držíme ich v tejto polohe niekoľko sekúnd.

2. Druhé cvičenie

Ušné lalôčiky uchopíme prstami a potom ich pomaly začneme ťahať nahor, nadol a do strán. Hlavná vec je nerobiť to veľmi nasilu.

3. Tretie cvičenie

Položíme si dlane na uši, potom ich pomaly začneme trieť a masírovať.

4. Štvrté cvičenie

Ľahkými pohybmi končekmi prstov masírujeme tragus (chrupavková vyvýšenina na ušnom laloku) a ušné otvory.

5. Piate cvičenie

Položíme si dlane na uši a urobíme niekoľko pružných pohybov. Toto cvičenie zlepšuje náš sluch, pretože pomáha stimulovať určité body.

Oplatí sa investovať len 3 minúty denne nášho času do týchto jednoduchých cvičení, pretože výsledky môžu byť prekvapivé! Nielenže sa budeme cítiť viac prebudení, ale náš mozog a celkový krvný tlak môžu z týchto jednoduchých techník profitovať.

V dnešnom svete plnom stresu a výziev je dôležité hľadať prirodzené spôsoby, ako sa postarať o svoje telo.

 

Reklama na magazín Vintage District