konferencny-stolik

   Vytvorte si originálny domov. Máme pre vás tipy na 4 dizajny súčasného nábytku, ktoré sú priam nadčasové. 

Moderné interiéry sú predovšetkým o minimalizme a vytváraní viacerých priestorov na rekreačné účely. Nábytok sa v súčasnosti stal viac ako len funkčným doplnkom. Je to tiež umelecké dielo, ktoré odráža osobnosť majiteľov domu.

Výber správnych kusov nábytku môže byť náročná úloha, pretože chcete, aby ladil s interiérom a zároveň sa potrebujete vyhnúť preplneniu priestoru. Ak hľadáte odvážne, nadčasové kúsky, ktoré dodajú vášmu domovu originálny vzhľad, nechajte sa inšpirovať.

4 dizajny súčasného nábytku, ktoré vyzerajú ako z budúcnosti

Konferenčný stolík Bellila Volcane, v ktorom môžete pestovať rastliny

Dizajnéri značky Bellila premenili obyčajný konferenčný stolík na umenie s dizajnom inšpirovaným prírodou. Kolekcia konferenčných stolíkov Bellila Volcane obsahuje totiž špeciálnu súpravu konferenčných stolíkov , ktoré ponúkajú jemnú rovnováhu medzi funkčnosťou a estetikou. Tieto stoly sa vyznačujú tým, že majú zabudovanú smaltovanú keramickú vázu alebo kvetináč, ktorý umožňuje pestovanie rastlín, kvetov alebo malých stromčekov. Tieto stolíky sú dostupné v rôznych farbách a hodia sa do každého interiéru.

Prečítajte si aj: Blížia sa teplé dni. Ako si doma udržať príjemnú teplotu  a zdravý vzduch? 

Ležadlo  a otomanská stolička DALA

Tieto dva kusy nábytku sú klasikou už veky. Predtým boli inšpirované rímskym gotickým a Vintage dizajnom. Po 2. svetovej vojne ťažké masívne kreslá a stoličky upadli do zabudnutia. Dnes sa opäť vracajú a to s celkom novým dizajnom.

Napríklad kolekcia DALA, ktorú vytvoril jeden z najtalentovanejších amerických dizajnérov Stephen Burks pre značku Dedon, stojí za povšimnutie.  Taburetka, ležadlo a otoman sedadlo z kolekcie DALA sú vyrobené z hliníkovej konštrukcie, ktorá je zosieťovaná organickými vláknami. Vlákno vyrobené spoločnosťou Dedon je vyrobené z recyklovaných obalov potravín a nápojov zmiešaných s polyetylénom.

Nadčasové dizajnové kúsky
Zdroj foto: www.homeworlddesign.com

Keramické lampy  Elastic Lights

Autorom tohto nadčasového kúsku je Marta Bordes, španielska dizajnérka pôsobiaca v Londýne. Elastic Lights je kolekcia kĺbových keramických lámp, ktorá pôsobí naozaj nadčasovo.

Barové konzoly

Tento kus nábytku sa dostal do popredia najmä počas pandémie. Keďže sme mnohí zostali uväznení vo svojich bytoch alebo domoch, zatúžili sme si priniesť  niečo z vonkajšieho nočného života aj do svojich domovov. Barové konzoly budú v budúcnosti bežným nábytkom, kde môžeme stráviť chvíle oddychu či už sami alebo so svojimi priateľmi.

Reklama na magazín Vintage District