zena-starsia-joga

Stačí zopár malých trikov a okolie vám bude hádať o niekoľko rokov menej. Bojujte s nepríjemnými príznakmi starnutia nasledujúcimi spôsobmi.

Väčšina žien nemá prostriedky na to, aby sa zverili do rúk plastickým chirurgom, ktorí pomáhajú oklamať pribúdajúce roky. Neznamená to však, že s niektorými neestetickými príznakmi starnutia sa nedá nič robiť. Stačí zopár malých trikov na to, aby vám hádali o niekoľko rokov menej.

Bojujte s nepríjemnými príznakmi starnutia jednoduchými trikmi

Častým problémom žien vo vyššom veku je vypadávanie vlasov. To prichádza po pôrode, strese či pri užívaní niektorých liekov a ich rednutie tiež zvykne súvisieť s menopauzou. Skúste jemne prejsť dvoma prstami od korienkov po končeky malého prameňa vlasov. Ak ich v ruke ostane viac ako šesť, zrejme máte problém.

Riešením sú špecializované produkty, no ak je váš problém vážny, pokojne môže ísť aj o prejav nejakej choroby. Zájdite za lekárom a uistite sa, že nemáte lupus, anémiu alebo ochorenie štítnej žľazy.

Ako zamaskovať vrásky na krku

Ak vás trápi ovisnutá koža na krku, zaobstarajte si výživný krém s obsahom peptidov, ktoré zabezpečia väčšiu produkciu kolagénu.

Aby ste odviedli pozornosť od krku, vyberajte si tričká s volánmi či potlačou alebo noste dlhé náhrdelníky,” odporúča stylistka Alison Deyette. Tiež existuje niekoľko druhov lekárskych zákrokov, ktoré pomôžu obnoviť pružnosť vašej pokožky.

Prečítajte si aj? Ako vyzerať skvelo napriek alergii? Tu je 9 trikov

Koža na rukách sa vekom stenčuje a sú čoraz viditeľnejšie žilky, pričom dlhoročné pôsobenie slnečných lúčov zas vedie k škvrnám. Preto by ste mali mať za každých okolností po ruke krém s ochranným faktorom, ktorý pravidelne používajte, dokonca aj v práci, ak sedíte pri okne.

Tiež zabudnite na tmavé laky na nechty a siahajte po pastelových farbách. Ak ste si už ruky zničili a môžete siahnuť hlbšie do peňaženky, lekár vám dokáže pomôcť laserom.

Krásne ženské prsia v každom veku

Spolu s tehotenstvom, kojením, nosením nevhodnej podprsenky, zmenami hmotnosti a nižšou hladinou estrogénu prichádza aj nemilosrdné pôsobenie gravitácie na ženské prsia. Ako s tým bojovať?

Základom je dobrá a pevná podprsenka, pričom predavačka v obchode so spodnou bielizňou by mala byť schopná poradiť vám, ak máte problémy s určením svojej veľkosti. Bezšvové podprsenky sú síce pohodlnejšie, no väčšiu oporu poskytnú tie s kosticami.

Vrásky na kolenách a lakťoch zmiernia výživné krémy, pričom netreba zabúdať na peeling, aby ste sa zbavili odumretej, suchej a zničenej pokožky. A ak chcete odviesť pozornosť od zničených kolien, skúste na nohy používať krém s trblietkami, vďaka ktorým budú v šatách vyzerať sviežejšie.

Proti vráskam na tvári možno bojovať tvárovou gymnastikou a kvalitnou kozmetikou, no významne pomôže aj strava plná antioxidantov a krém na opaľovanie. Samozrejme, za príliš veľa času na slnku sa vám pokožka ani napriek krému nepoďakuje.

Hormonálne zmeny vplývajú aj na mihalnice a obočie, ktoré po rokoch trhania a pre zničené folikuly postupne redne.

Obočie je jednoduché dotvarovať špeciálnymi tieňmi farby vašich vlasov, a pri mihalniciach môžete prázdne miesta dokresliť podobným spôsobom. Riešením sú však aj umelé mihalnice, ktoré dokážu účinným spôsobom rozžiariť pohľad.

Reklama na magazín Vintage District