SISA-CI-CHER061-1

Extravaganca show Sisa či Cher prekonala aj tie najoptimistickejšie očakávania. Premiéra, ktorá sa uskutočnila 14. októbra v bratislavskom STARS auditóriu, sa končila standing ovation a trojnásobným prídavkom. Diváci tancovali a viditeľne prejavovali známky dobrej nálady, pohody, spokojnosti až povznesenosti.

Následné veľmi priaznivé ohlasy podnietili opodstatnený zámer, uskutočniť ďalšie predstavenie ešte v tomto roku. Voľba padla na začiatok vianočného týždňa, 19. decembra 2022. To je dátum, ktorý dáva príležitosť pre tých, ktorí majú radi Cher a vynikajúcu hudbu, spojenú jedinečne autentickým podaním „slovenskej Cher“ Sisy Sklovskej, schopnej reprodukovať výnimočný hlasový rozsah „Bohyne popu“, hlboký kontraalt.

So Sisou sme sa rozprávali o Cher, o predstavení a tiež o plánoch na vianočný koncert. 

Sisa, kedy ste prvýkrát zaregistrovali Cher?

Vnímam ju na hudobnej scéne už veľmi dlho a hneď od začiatku ma uchvátila. Svojim zafarbením hlasu, vždy bola extravagantná, nosila kostýmy, ktoré boli na tú dobu veľmi zvláštne, odvážne a absolútne neobvyklé. A vždy spievala výbornú tanečnú hudbu, ktorá mala refrén, slohy a  zaujímavé texty. Vtedy som si povedala, že toto je pani speváčka, ktorá je navyše veľmi pekná a určite to ďaleko dotiahne.

Pozrite si foto z premiéry extravagatnej show Sisa či Cher:

To sa jej aj podarilo. Kedy a ako vznikla myšlienka, že urobíte celý koncertný program Sisa či Cher?

Veľa ľudí mi počas mojej kariéry hovorilo, že sa na ňu podobám, a pripomínam Cher aj svojim správaním, obliekaním či dokonca výzorom. Vždy mi to veľmi lichotilo. A došiel čas, kedy som mala stvárniť ďalšiu historickú postavu po Mata Hari, Madam de Pompadour a Márii Terézii. Vtedy zasiahol môj manžel s myšlienkou, že prečo by som mala opäť stvárňovať historickú postavu, keď môžem osloviť aj inú, mladšiu generáciu. A Cher oslovuje všetky generácie. Pozná ju každý.

Aj vo svojom vyššom veku dokázala vytvoriť neskutočný hit s názvom Believe. Pri tejto skladbe použila „zmodulovanie“ (autotuune) svojho hlasu, čo bolo v tej dobe niečo výnimočné. A táto skladba aj ohromila celý svet. Predalo sa obrovské množstvo singlov a Cher sa stala modlou aj pre mladých ľudí – tým, ako sa oblieka, ako pôsobí a vyzerá. Je jedinečná aj pre svoju stále inú vizáž a extravagantné kostýmy, či parochne. Chce zaujať a robí to dobre. Vážim si ju aj preto, že už má svoje roky a vyzerá stále perfektne. Stará sa o seba, chce vyzerať mlado a je úplne jedno, ako to robí.

Prečítajte si aj: Sisa či Cher si podmanila publikum v Bratislave

No a takto sa vraciam naspäť k otázke, prečo tento nápad. Povedali sme si, že keď už veľa ľudí hovorí, že sa na ňu podobám a dokonca mám aj jej hlasový rozsah tzv. kontraalt (hlboký hlas s veľkým diapazómom) tak do toho idem. Veľmi som sa snažila priblížiť k tomu, aby som sa na koncerte priblížila farbou hlasu, vizážou, outfitmi i tanečným pohybom k Cher. Som rada, že sa to podarilo a zvládli sme to. Premiéra dopadla vynikajúco a mala veľmi veľký úspech. Pre mňa ako umelca, ktorý pôsobí na profesionálnej scéne už veľa rokov, je najväčším úspechom standing ovation. Keď sme končili predstavenie, všetci tancovali a museli sme pridať tri prídavky a to je pre mňa to najväčšie ocenenie, ktoré si môžem predstaviť.

Sisa si na Vianoce "strihne“ duet s legendárnym Ramazzotim
Zdroj foto: Robo Homola

Chcem sa poďakovať aj tanečníkom, ktorí so mnou účinkovali, pretože obrovské nasadenie týchto ľudí, pod vedením Silvie Belákovej, bolo absolútne nadštandardné. Čo sa týka kostýmov, tak som si v tejto úlohe nevedela predstaviť nikoho iného, ako Ľudku Varošovú, s ktorou robím od roku 1994, či v opere a hlavne v muzikáloch.  S niekoľkými kostýmami mi pomohla aj Janka Pištejová, ktorá vie, čo mám rada a aká extravagancia musí fungovať. Chcela by som sa poďakovať aj živej kapele Ľuba Horňáka, a moja vďaka patrí aj režisérovi Petrovi Oravcovi. Aj keď sme teda v poslednej chvíli museli všetko meniť.  Môžem však teraz povedať, že sa dá z večera do rána vytvoriť niečo nové a všetko zlé je na niečo dobré. Dopadlo to najlepšie ako mohlo s obrovským úspechom a ľudia, ktorí sa so mnou stretávajú, chcú odo mňa ďalšie predstavenie.

Tak sme pripravili ďalšie, vianočné prestavenie. A to doslova vianočné, pretože tam budem spievať aj vianočnú medley a pridala som tiež ďalšie veľké hity Cher z rôznych období jej pôsobenia.

Sisa si na Vianoce "strihne“ duet s legendárnym Ramazzotim

Ktoré pesničky to budú a ktoré pesničky od Cher máte najradšej?

Keď som prvýkrát videla videoklip k pesničke If I Could Back Time s námorníkmi a to ako si dovolila prísť oblečená, tak som považovala za nevyhnutné zaradiť túto skladbu. A za tú som zožala na premiére veľké ovácie. Na vianočnú show som pridala jej veľmi úspešný hit z roku 1973 Dark lady. A zaznie aj pesnička, ktorú Cher prevzala od U2 I Still Haven’t Found What I’m Looking For. No a napokon, vždy som si priala spievať duet a Eros Ramazzoti je pre mňa hviezda, ktorá dokázala nielen v Taliansku veľký úspech. Spieval duet s Tinou Turner, Anastaciou a keď som prvýkrát počula jeho duet so Cher Piu Che Puoi, uvedomila som si, že je to tak nádherná melódia, že sa na ňu nedá zabudnúť. Vymysleli sme, akým spôsobom to odspievať aj bez Erosa Ramazzotiho a nerobím to prvá. Robia to hviezdy veľkého rangu, že na tom predstavení Eros istým spôsobom  bude…

Spomenuli ste Vianoce. Ak sú u Sisy?

Na Vianoce sme vždy sami dvaja. Máme veľmi veľký vianočný stromček, ktorý vyzdobím do rôznych farieb a povesím na neho zvieratká a hocičo, čo mám rada. Stromček budeme mať v pergole na dvore a večerať budeme ako kráľ a kráľovná za veľkým stolom. Vianoce sú vždy pekné a sme to my dvaja a naše mačky. Sú pri nás a večerajú spolu s nami ( samozrejme nie za stolom). Smiech….

Autor foto: Robo Homola

Reklama na magazín Vintage District