superelektro

Víťazom prestížneho autosalónu v Mníchove sa stalo elektrické superauto Polestar Synergy. Toto vozidlo zaujalo jednomiestnym plávajúcim dizajnom interiéru s ovládaním v jeho jadre a použitím množstva inovatívnych technológií. 

Na nedávnom podujatí IAA Mobility 2023 sme boli svedkami predstavenia ohromujúceho elektrického superšporťáka od Polestaru. Nazýva sa Polestar Synergy a vzniklo spojením troch víťazných dizajnov z viac ako 600 návrhov, ktoré sa predstavia počas výročnej súťaže Polestar Design Contest.

Tvorba Synergy: Spolupráca nadaných dizajnérov

Dizajnéri Devashish Deshmukh a Swapnil Desai sa spojili s tímom Polestar, aby vytvorili úchvatný exteriér vozidla. Deshmukh sa inšpiroval zaujímavými kontúrami žraloka kladivohlavého a pretavil ich do dynamických tvarov elektrického superauta. Desai prispel svojim zmyslom pre detail a zaistil, aby vozidlo bolo nielen vizuálne, ale aj technologicky pokročilé.

Prečítajte si aj: Spoznajte najslávnejšie modely Citroënu

Zatiaľ čo exteriér ponúka nádych modernosti, interiér, navrhnutý Yingxiang Li, prináša pocit pohodlia a nadčasovosti. Vodič pri vstupe do vozidla zažíva pocit vznášania sa vďaka unikátnemu jednomiestnemu dizajnu. Centralizované ovládanie je doplnené volantom, ktorý pripomína tie z herného sveta. Jeho rukoväte v tvare polmesiaca sú spojené displejom zobrazujúcim cestovnú rýchlosť.

Polestar Synergy sa môže pochváliť proporciami a detailmi, aké u automobilovej značky ešte neboli, meria 1,07 metra na výšku a 4,56 metra na dĺžku. To svedčí o presvedčení Polestaru, že elektrické superautá môžu byť rovnako vzrušujúce ako superautá so spaľovacím motorom.

Polestar a Hot Wheels: Spojenie pre budúcnosť

Ďalšou novinkou bolo ohlásenie partnerstva medzi Polestarom a legendárnou značkou Hot Wheels od Mattel, ktorá vyrába miniatúrne autíčka určené pre zberateľov. Toto spája možnosti pre budúcoročnú súťaž návrhov Polestar Design Contest, kde sa účastníci môžu inšpirovať históriou Hot Wheels. A to nie je všetko: výsledné modely by mohli byť vyrobené ako zberateľské miniatúry od Hot Wheels.

 

Reklama na magazín Vintage District