test auta

Keď sa hovorí o luxusných automobiloch, nemôžeme obísť značku Mercedes-Benz. Nedávno sme mali možnosť otestovať jeden z ich najatraktívnejších modelov – CLA 220 d Shooting Brake. Čo tento automobil ponúka?

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake zaujme na prvý pohľad. Je to päťmiestny automobil, za ktorým sa ľudia otáčajú ako za krásnou ženou. Páni, ak chcete teda zbaliť nejakú krásku, vďaka tomuto autu máte vysoké šance. Aerodynamický tvar, ktorý vytvára pocit športového vozidla a atraktívne prepracovaná zadná časť, si určite získa srdcia mnohých fanúšikov.

Test: Mercedes-Benz CLA 220 d Shooting Brake – jedno z najkrajších áut na cestách so silným motorom
Zdroj foto: Hviezdnepremeny.sk

Rodinný športiak za ľudovú cenu

Moderný a štýlový dizajn umocňuje panoramatická posuvná strecha a bezrámové okná dverí, ktoré zvýrazňujú elegantnosť vozidla. Najnovší facelift Mercedes-Benz CLA Shooting Brake ponúka vylepšený balík asistenčných jazdných systémov, nové lakovania a disky z ľahkej zliatiny. Už základná výbava obsahuje vysokovýkonné LED svetlomety s novou grafikou. Oceňujeme tiež, že toto luxusné vozidlo môže byť dostupné takmer pre každého a nezruinuje to váš rodinný rozpočet. Dĺžka vozidla predstavuje takmer 4700 mm, čo znamená, že nie každé parkovacie miesto je vhodné pre vás. Parkovanie však značne uľahčuje 360 stupňová panoramatická parkovacia kamera. Za volantom sa sedí veľmi nízko, tak ako pri športiaku. To ale nie je príliš ideálne pre nízke postavy. Takisto máte z neho horší výhľad, no pomôžu vám spomínané asistenčné systémy, ktoré zvyšujú komfort z jazdy.

Krásne nielen zvonka ale aj z vnútra

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake sa pýši prepracovaným elegantným interiérom.  Vnútri automobilu nájdete spojenie luxusu a moderného dizajnu. Dominuje tu digitálny kokpit so 7-palcovým prístrojovým panelom a 10,25-palcovým multimediálnym displejom s najnovšou generáciou systému MBUX. Sedadlá potiahnuté kombináciou materiálov ARTICO/látka ponúkajú vysoký komfort. Je to jednoducho krásne, elegantné a štýlové auto až do posledného detailu.

Test: Mercedes-Benz CLA 220 d Shooting Brake – jedno z najkrajších áut na cestách so silným motorom
Zdroj foto: Hviezdnepremeny.sk

Silný motor, ktorý vás prilepí na sedadlá

Vozidlo poháňa silný motor s výkonom 140 kW, ktorý dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za impozantných 7,4 sekundy, čo vás pritlačí do sedadla. 8-stupňová automatická prevodovka zabezpečuje hladké a rýchle radenie. Na ceste tento model sedí krásne a poskytuje vodičovi pocit istoty. Výborná priľnavosť k vozovke je cítiť aj pri vysokej rýchlosti či v zákrutách. Spotreba okolo 5 l/100 km je na tak veľké auto veľmi dobrá, ale môže sa líšiť v závislosti od štýlu jazdy.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake  už v základnej výbave ponúka množstvo digitálnych doplnkov, ktoré si môžete prispôsobiť vášmu životnému štýlu. Výhodou je, že si ich môžete najskôr bezplatne vyskúšať. Potom záleží len na vás, či chcete väčší komfort, vyššiu bezpečnosť alebo lepší servis.

Test: Mercedes-Benz CLA 220 d Shooting Brake – jedno z najkrajších áut na cestách so silným motorom
Zdroj foto: Hviezdnepremeny.sk

Ako je to s batožinovým priestorom?

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake  má sklápacie operadlá sedadiel vzadu, čo zväčší objem batožinového priestoru až na 485 litrov. Piate dvere – zadné výklopné dvere Easy Pack s elektrickým otváraním a zatváraním zvyšujú komfort nakladania a vykladania batožinového priestoru. Od kombi sme však čakali viac. Pozitívne hodnotíme delenie zadných sedadiel v pomere 40:20:40, čo ocenia najmä lyžiari. Po sklopení stredného sedadla totiž získate skvelý priestor na prepravu dlhých predmetov.

Prečítajte si aj: Mercedes-Benz Fashion Live! oslavuje 10. jubileum a prináša nové zážitky z módy a dizajnu v unikátnych priestoroch SNG

Pozitíva

  • Štýlový a moderný dizajn.
  • Luxus za dostupnú cenu.
  • Výborná priľnavosť k vozovke.
  • Vysoko výkonný motor.
  • Rozšírený priestor až 485 litrov so sklopnými zadnými sedadlami.
  • Moderný a luxusný interiér s množstvom technologických noviniek.

Negatíva

  • Dĺžka automobilu môže sťažovať parkovanie.
  • Nízka poloha za volantom nemusí vyhovovať každému.
  • Pomerne obmedzený výhľad kvôli vysoko umiestnenej palubnej doske.
  • Nízky podvozok, ktorý nie je vhodný do náročného terénu.

Zhrnutie na záver:

Mercedes-Benz CLA 220 d Shooting Brake je kombináciou luxusu, štýlu a výkonnosti. Je to perfektný automobil pre tých, ktorí túžia po elegancii a športovom charaktere v jednom. Ak v ňom hľadáte auto vhodné do náročného terénu, obzrite sa po inom modely. Tieto vlastnosti v ňom nehľadajte. To, čo v ňom určite nájdete je osobitý štýl, krása, bezpečnosť a istota na kolesách. V konečnom dôsledku zostáva jedným z najatraktívnejších automobilov v ponuke Mercedes-Benz.

Reklama na magazín Vintage District