maska-plet

Máte problematickú pokožku? Skúste vyskúšať liečivé masky na uhrovitú  či mastnú pleť, ktoré sú účinné a pomôžu vám s vašim problémom s nepríjemnými vyrážkami.

Liečivé masky na uhrovitú či mastnú pleť

Maska z bielka a citróna

Z bielka ušľaháme tuhý sneh, do ktorého pridáme lyžičku citrónovej šťavy. Masku po nanesení necháme pôsobiť 20 minút. Pokožka zostáva matná, preto už nepoužijeme púder.

Citrónová sťahujúca a čistiaca maska

Mlieko, citrónovú dreň a pšeničnú múku dobre vymiešame na pastu, ktorú nanesieme na tvár a necháme zaschnúť. Po 20 minútach tvár umyjeme teplým záparom z rumančeka.

Zábal z čajového výluhu

Vatový tampón nasiaknutý výluhom fermentovaného čaju priložíme na 20 minút na tvár. Potom tvár umyjeme vlažnou vodou. Účinok je silne sťahujúci.

Maska z droždia rozriedeného vodou

Dvakrát denne (ráno a večer) užívame kúsok čerstvého droždia a dvakrát za týždeň si urobíme masku z droždia. Masku si pripravíme tak, že čerstvé droždie rozriedime vlažnou vodou a vzniknutú kašičku nanesieme štetcom na tvár a na krk. Keď maska stvrdne, zmyjeme ju vlažnou vodou. Kúru treba robiť 4 – 6 týždňov, najlepšie na jar i na jeseň. Je vhodná najmä na nečistú mastnú pokožku. Droždie obsahuje vitamíny skupiny B, ktoré sú pre pleť a pre celý organizmus veľmi užitočné.

Maska zo surovej karotky, z bielka a múky

Do postrúhanej a dobre rozotretej karotky zamiešame hustý sneh ušľahaný z bielka a získanú zmes zahustíme múkou na kašu. Masku nanesieme na tvár a na krk a necháme pôsobiť 15 – 20 minút.

Maska zjemňuje pokožku, sťahuje vyústenia mazových žliaz a zvyšuje napätie pokožky.

Prečítajte si aj: Aký je farebný tón vašej pleti? Takto to zistíte

Nastrúhaný čerstvý koreň lopúcha

Takto získanú kašu použijeme ako pleťovú masku, ktorá výborne čistí pokožku. Nanesieme ju na tvár, necháme pôsobiť 20 minút a potom ju umyjeme.

Maska z medu s bielkom a múkou

Do ušľahaného bielka pomaly zamiešame 1 lyžičku medu a múky a zahustíme na kašu , ktorú nanesieme na tvár ako masku. Necháme pôsobiť asi 20 minút. Potom ju zmyjeme vlažnou vodou.

Maska z vajíčka (sťahujúca)

Jedno celé vajce dobre rozšľaháme, nanesieme na celú tvár a necháme pôsobiť 20 minút. Potom zmyjeme vlažnou vodou.

Reklama na magazín Vintage District