TAROT_karty_smrti_plagat

Hororová novinka Tarot: Karty smrti ide do kín už tento štvrtok, 9. mája. Budete tam aj vy, ak máte radi príbehy, kde sa desivé nadprirodzeno zahráva s reálnym svetom a s rastúcim napätím sa pýtate, kto bude ďalší… a ako. Či veríte na karty, osud, znamenia, alebo na slobodnú voľbu – dobre si rozmyslite, či naozaj chcete poznať svoju budúcnosť. (Mimochodom, tú skúšku nakoniec dáte, hlboký nádych a výdych spravia svoje 😉)

Hybným momentom filmu je zásadné tarotové pravidlo: pri veštení nikdy nepoužívaj cudzie karty. Každý balíček kariet je veľmi osobný – a v tomto filme to platí dvojnásobne. V horore Tarot: Karty smrti sa tak z veselej narodeninovej oslavy nečakane stane seansa, po ktorej partii kamarátov z výšky nezostáva nič iné, len zo všetkých síl bojovať proti nezvratnému osudu. Postavy z vyložených kariet  – Mág, Blázon, Veľkňažka, Pustovník, Obesenec, Diabol aj Smrť – totiž ožijú desivým spôsobom a je im jedno, kto z kamošov verí na nemenný osud a kto na vlastné slobodné rozhodnutia.

Zhmotnené prízraky sa kruto zahrávajú so zvedavými smrteľníkmi, a ako inak – ide o život. Podarí sa vydeseným kamošom zistiť, komu prekliate karty naozaj patria? Dá sa vôbec vzoprieť vyveštenému osudu?
Režisérsko-scenáristické duo Anna Halberg a Spenser Cohen v príbehu o prekliatych tarotkách nič nenechali na náhodu – nielenže si dali vytvoriť originálnu temnú sadu. Dokonca prizvali aj expertku, aby ponuré výklady vo filme dávali tarotový zmysel. Pozornejší fanúšikovia tarotu v nich nájdu aj pár zaujímavých prekvapení.
Takže… kto je na rade s veštbou? Podarí sa priateľom uniknúť nezvratnému osudu vo filme Tarot: Karty smrti? Zistite to už od 9. mája 2024! 
Reklama na magazín Vintage District