Cirque du Soleil sa v Bratislave pripravuje na veľkolepú šou OVO, stihnú si však užiť i krásy hlavného mesta

Vyše stočlenný súbor Cirque du Soleil – OVO začiatkom týždňa dorazil do Bratislavy. Zatiaľ, čo technická zložka a produkcia pripravuje dych berúcu scénu a zázemie šou, účinkujúci si užívajú voľno a ulice Bratislavy. Svoje umenie predvedú 19. – 22.10.2023 v bratislavskej TIPOS Aréne.

Ako je už o slnečnom cirkuse známe, ich šou bývajú vychýrené vďaka obrovským umeleckým zážitkom, dych berúcim artistickým vystúpeniam, ohromujúcim kulisám, skvelým hereckým i hudobným výkonom, no najmä perfekcionizmu a obrovskej profesionalite po všetkých stránkach. A to vďaka perfektne zohratému tímu, ktorý s Cirque du Soleil brázdi svetom!

Cirque du Soleil sa v Bratislave pripravuje na veľkolepú šou OVO, stihnú si však užiť i krásy hlavného mesta
Zdroj foto: OVO-Cirque Du Soleil, VIVIEN

Čo sa predstavenia OVO týka, jeho tím tvorí vyše stovka pracovníkov, z 25 rôznych krajín sveta, vrátane 52 artistov, ktorí na scénu prinášajú akrobatické výkony na najvyššej úrovni. Šou sa nezaobíde bez ďalších profesionálov – od tvorcov predstavenia, produkcie, choreografov, hudobných tvorcov, režisérov, scenáristov, kostymérov a technického zabezpečenia, trénerov či artistov a mnohých ďalších. Veľké uznanie si okrem umelcov, ktorých diváci uvidia na javisku, zaslúžia i desiatky členov produkcie, ktorí pracujú za oponou.

Cirque du Soleil sa v Bratislave pripravuje na veľkolepú šou OVO, stihnú si však užiť i krásy hlavného mesta
Zdroj foto: OVO-Cirque Du Soleil, VIVIEN

Premiéra OVO, predstavenia Cirque du Soleil, ktoré návštevníkom priblíži miniatúrny svet rozkošných chrobáčikov, sa uskutoční už tento štvrtok, 19.10.2023,TIPOS Aréne, v ktorej aktuálne prebiehajú prípravy jedinečnej šou. Slnečný cirkus dorazil do Bratislavy začiatkom týždňa a pracovníci sa s nadšením  pustili do stavby unikátnej scény, ktorú priviezli na 26 kamiónoch. Zatiaľ, čo sa technická zložka tímu a produkcia stará o prípravy, ktoré budú trvať dva dni, účinkujúci si užívajú zaslúžené voľno prostredníctvom spoznávania miest, ktoré navštívia. „Bratislavu, moju 89. krajinu, som nakrátko navštívil pred pár mesiacmi a oslávil som tam svoje narodeniny! Je to veľmi krásne mesto a nevedel som sa dočkať, kedy sa  tam vrátim s turné. Mám rád fotografovanie a teším sa na objavovanie tohto historického mesta a na ochutnávku miestnej gastronómie,“ hovorí Tony Frebourg, diabolo žonglér, ktorý v predstavení stvárni postavu svetlušky.

 OVO, jedno z najfarebnejších javiskových vystúpení jedinečného Cirque du Soleil, je pripravené uchvátiť slovenských divákov a ponúknuť pohľad do života maličkého hmyzu a neutíchajúcej energie a pohybu. Tajomstvá prírody, spolu s Cirque du Soleil, objavia diváci počas siedmich predstavení, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, počnúc už spomínaným premiérovým – 19.10.202320:00. Ďalšie predstavenia sa uskutočnia 20.10.2023 o 20:00. V sobotu, 21.10.2023, sa Cirque du Soleil predstaví počas troch predstavení a to o 12:00, 16:00 a 20:00. V nedeľu, 22.10.2023 o 13:00 a derniéra predstavenia OVO sa uskutoční o 17:00.

OVO-Cirque Du Soleil,
Zdroj foto: OVO-Cirque Du Soleil, VIVIEN

 Vstupenky na všetky podujatia Cirque du Soleil – OVO sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

 O Cirque du Soleil Entertainment Group

Cirque du Soleil Entertainment Group je svetovým lídrom v oblasti live zábavy. Okrem produkcie svetoznámych predstavení cirkusového umenia, prináša spoločnosť svoj kreatívny prístup k širokej škále foriem zábavy, ako sú multimediálne produkcie, fascinujúce zážitky a špeciálne podujatia. Cieľom skupiny Cirque du Soleil Entertainment je, prostredníctvom svojho umenia, pozitívne ovplyvňovať ľudí, komunity a planétu svojimi najdôležitejšími nástrojmi, a to kreativitou a umením. Od svojho vzniku v roku 1984 spoločnosť inšpirovala viac ako 378 miliónov ľudí na 6 kontinentoch a v 86 krajinách sveta. Kanadská spoločnosť v súčasnosti zamestnáva viac ako 4000 zamestnancov, vrátane 1200 umelcov 80 rôznych národností. Viac informácií o Cirque du Soleil Entertainment Group je dostupných na stránke CDSentertainmentgroup.com

Sledujte #OVOCirque a #cirquedusoleil na sociálnych médiách: Facebook | Twitter | Instagram | YouTube| TikTok

SPONZORI / PARTNERI

Cirque du Soleil ďakuje svojmu oficiálnemu partnerovi Air Canada.

Cirque du Soleil

OVO

19. – 22. OKTÓBER 2023

TIPOS Aréna – Zimný štadión O. Nepelu (Bratislava)

Vstupenky sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal

Reklama na magazín Vintage District