Jesenné upratovanie

S príchodom jesene sa nejeden z nás cíti inšpirovaný k tomu, urobiť z našej domácnosti pohodlný, útulný priestor pripravený k chladnejším mesiacom, ktoré nás čakajú. Jesenné upratovanie nie je len o odstraňovaní prachu a pavučín. Je to tiež ideálna príležitosť ako si vyčistiť hlavu a otvoriť ju hýrivým farbám tohto obdobia.

Prinášame vám 5 tipov, s ktorými vám pôjdu úlohy jednoduchšie a s radosťou:

1. Plánujte a pripravte sa

Ešte predtým, ako sa pustíte do veľkého upratovania, urobte si svoj vlastný plán. Rozložte si úlohy na menšie úseky, aby ste sa nedostali do stavu bezmocnosti, že je toho naraz príliš veľa. Vďaka takémuto plánovaniu zistíte, čo všetko budete k vašim domácim „misiám“ potrebovať. Spadajú sem napríklad aj náradie či čistiace prostriedky. Šťastie praje pripraveným. S privátnou značkou Lidla – W5 to dáte aj tento rok. S univerzálnym čističom vyčistíte ako kuchyňu, tak aj kúpeľňu. Prachu sa zbavíte s čistiacimi vlhčenými obrúskami, ktoré majú navyše príjemnú vôňu.

2. Vyhoďte nepotrebné veci

Minimalizmus je cesta. Prejdite si svoj príbytok a zbavte sa vecí, ktoré nepoužívate. Žiadne: „Veď to sa mi neskôr zíde. To mám od kamarátky, to z Tunisu od bratranca matky mojej tety,…“ Veď to poznáte. Menej naozaj znamená viac. Budete mať menej neporiadku a jednoduchšie upratovanie do budúcna. Navyše, niektorými kúskami môžete potešiť niekoho iného. Darujte a posúvajte radosť ďalej.

3. Vyčistite okná do krajiny padajúcich listov

Jeseň, podobne ako jar, prináša krásne farby. V tomto prípade zlatisté tóny prepletené sýtou červenou či bordovou, ale aj hnedou. Nato, aby sme si vedeli vychutnať z pohodlia domova krásne scenérie, ktoré vytvorila matka príroda, potrebujeme mať naše obloky čisté. S pomocou čističa skiel vám pôjdu ľahšie umyť zvnútra i zvonku a výhľadu už nebude nič brániť.

4. Osviežte vzduch a vytvorte atmosféru

Jesenný vzduch je čistý a osviežujúci. Vyvetrajte vaše priestory a dodajte im ľahkosť. Hneď potom môžete využiť jemné vône vonných sviečok prípadne osviežovačov vzduchu, ktoré vám pomôžu vytvoriť príjemné prostredie. Špecifickými a ideálnymi vôňami jesene sú vône: škorice, jablka, prípadne dyne.

5. Pochváľte sa a radujte sa z výsledkov

Nakoniec, keď už ste vo finále svojej spomínanej upratovacej misie, si ju musíte predsa dosýta vychutnať. Pochváľte sa. Vytvorili ste predsa pre seba a svojich najbližších pocit sviežosti a útulnosti. Pocit domova. Vydajte sa oproti harmónii a pohode.

Reklama na magazín Vintage District