MHarum-320

Počas prvého májového víkendu sa v Senci stretli ľudia, ktorí majú záujem pracovať na svojom osobnostnom rozvoji. Na tréningu Andyho Winsona Objav svoju silu pracovali so svojimi strachmi a vystúpili z komfortnej zóny. Inšpirovali ich aj životné príbehy futbalistu Jána Ďuricu, speváčky Martiny Schindlerovej, biznismana Mariána Némeša, speváka Denisa Koleka či akvanauta Miroslava Rozložníka.

„Nedozviete sa nič, čo by ste už nevedeli.“

Základom každého postupu je uvedomiť si, kde sa aktuálne nachádzame. Ak nevieme, kde sa nachádzame, potom len ťažko vieme vykročiť na cestu k nášmu cieľu. Toto uvedomenie si svojej aktuálnej pozície bolo úvodným bodom trojdňového tréningu. „Na tomto tréningu sa nedozviete nič, čo by ste už nevedeli alebo čo by ste už niekde nepočuli alebo čítali,“ týmito slovami začal Andy Winson tréning a pokračoval: „Informácia nie je dostačujúca. Informácií sú plné knihy. Na ceste k úspechu je rozhodujúca akcia. Preto Objav svoju silu je tréning a nie seminár. Účastníci sú vyzvaní, aby išli do akcie. Je na nich aby vstali zo stoličky aj v momente, keď sa im možno nechce. Presne tak je to totiž aj v skutočnom živote. My vieme, že by sme mali urobiť to alebo ono. Vieme, že by sme mali ísť napríklad cvičiť. O našom úspechu však rozhodne, či to naozaj urobíme. A či to budeme robiť pravidelne.“

Viac ako 600 ľudí zmenilo vďaka Andymu Winsonovi svoj život
ZDROJ foto: Akadémia Andyho Winsona, Marek Harum

Mentálny kouč a líder v oblasti ľudskej transformácie na Slovensku zároveň zdôrazňuje: „Každý, aj ten najmenší úspech oslavujte. Odmeňujte sa. Radujte sa z rastu. Tým si vytvárate pozitívne návyky a podporujúce emócie. Oslava úspechu vytvára motiváciu k ďalšiemu rastu.“ Účastníkom tréningu vysvetlil aj dôležitosť slov, ktoré používame. „Pokúsiť sa“ napríklad môže znamenať, ako keby sme nechceli niečo urobiť naplno, ako keby sme sa o to chceli iba pokúsiť. „To je veľmi obmedzujúce. Je to slabý výraz, ktorý nám bráni ísť dopredu,“ hovorí Andy Winson. V rámci tréningu pracovali účastníci aj so svojimi vnútornými presvedčeniami o sebe a o svete okolo nás. „Viery a presvedčenia sú myšlienky, ktoré sme prijali ako pravdivé. Naše viery však nie sú ani pravdivé, ani vymyslené, nie sú ani správne, ani nesprávne. Viery sú len mocné názory, ktorým veríme. Nevidíme svet taký, aký v skutočnosti je. Náš svet vidíme podľa seba,“ vysvetľoval účastníkom.

Prečítajte si aj: Kouč Andy Winson: Za každým jedným človekom sa skrýva famózny príbeh

Najväčšie zmeny urobíme, ak prekonáme svojho lúzra

Jednou z nosných myšlienok tréningu bolo aj pochopenie nášho vnútorného dialógu. Toho, čo si hovoríme v momentoch, kedy máme niečo urobiť, najmä ak sa jedná o činnosť, z ktorej máme strach, alebo sa nám zdá príliš náročná, či sa nám jednoducho nechce. „Je to akoby na jednom našom ramene sedel radca, ktorý hovorí, že to dáme, že je to v poriadku, že máme ísť do akcie a na druhom nám sedel ‚lúzer‘, ktorý hovorí, že na to nemáme, že nám hrozí nebezpečenstvo, že sme slabí, ponúkne nám nespočet výhovoriek, prečo by sme tú akciu nemali urobiť. Oba hlasy sú v poriadku, len sa musíme rozhodnúť, ktorého radcu budeme počúvať. Občas ‚lúzrovi‘ treba aj poďakovať, že nás chráni pred nebezpečenstvom, ale treba aj jemu pripomenúť, že to napríklad niekto iný zvládol a nič sa mu nestalo,“ vysvetľuje Andy Winson.

ZDROJ foto: Akadémia Andyho Winsona, Marek Harum

Tréning Objav svoju silu pre väčšinu z účastníkov znamenal aj výraznú zmenu v živote. Štandardnou súčasťou tohto tréningu je napríklad zbavenie sa fóbií. Ani tohtoročný tréning nebol výnimkou. Z publika Andy vybral tri účastníčky, ktoré mali doslova fyzickú reakciu na fotografiu hada na obrazovkách v sále. Ani sa nedokázali na tento obrázok pozerať. Netrvalo ani hodinu a všetky tri sa nielen pozreli na živého hada, ale sa ho aj dotkli. Takýchto výrazných zmien bolo počas troch dní veľmi veľa a každý z účastníkov si domov odniesol mnoho techník a stratégií, ktoré im umožnia tieto zmeny aplikovať aj v bežnom živote.

„Nie som tu náhodou.“

Tri náročné dni boli doplnené aj účasťou zaujímavých hostí. Jedným z nich bol prvý slovenský akvanaut Miroslav Rozložník, ktorý priblížil životný štýl akvanautov aj dôležitosť tréningu na to, aby zvládol pobyt dlhší ako 24 hodín pod vodnou hladinou. Príbeh vlastného sebaprekonávania sebe vlastnou formou predstavil biznisman Marián Némeš a spevák kapely Dany Momen Denis Kolek pre zmenu svojím autentickým vyjadrovaním a skladbami v štýle frap rock absolútne rozprúdil energiu. Svoj príbeh a pohľad na život a inšpirujúce prirovnania povedala na tréningu Objav svoju silu aj speváčka Martina Schindlerová. Tá svoje vystúpenie zakončila motivačnou vetou: „Nie si strom. Pohni sa!“ Celkovo odznelo nespočetne veľa slov, ktoré zasiahli všetkých účastníkov. „Nie som tu náhodou,“ povedal futbalista Ján Ďurica. A tieto slová vystihujú pocity takmer všetkých, ktorí v Senci zmenili svoj život.

ZDROJ foto: Akadémia Andyho Winsona, Marek Harum

Tréning Objav svoju silu sa koná každý rok začiatkom mája. Ten najbližší bude 1. až 3. mája 2025. Dovtedy však budú aj ďalšie tréningy pre všetky oblasti života – Tajomstvo Mysle Bohatých (25. až 27. októbra 2024) a 25 Hodín k úspechu (25. januára 2025). Viac informácií o týchto aj profesionálnych tréningov je dostupných na stránke www.andywinson.sk.

Reklama na magazín Vintage District