chudnutie-1

Čím to je, že sa nám nedarí schudnúť? Existuje 6 názorov, ktoré nám v tom vôbec nepomáhajú, preto najskôr zmeňte svoje myslenie.

Hovoríte si, že nikdy nemôžete schudnúť, nech robíte čokoľvek? Tak to je chyba. Okrem tohto tvrdenia existuje ďalších 6 názorov, ktoré vám vaše chudnutie značne sťažia. Pravdou totiž je, že chudnutie začína najskôr vo vašej mysli.

Schudnúť je ťažké

Ak veríte, že schudnúť je ťažké, tak potom to tak naozaj bude. Práve tento názor je totiž dôvodom, prečo veľa snáh o zhodenie nadbytočných kilogramov končí neúspechom. Preto chudnutie nezačína diétou alebo novým fitness režimom, ale nastavením mysle.

Popracujte na svojom myslení niekoľko týždňov pred začatím nového stravovacieho plánu a fitness režimu. Dá sa to urobiť pomocou afirmácií alebo hľadaním dôkazov, ktoré ukazujú, že ste v minulosti schudli a môžete to urobiť znova.

Prečítajte si aj: 6 zdravých tipov, ako variť pre jedného

Ľudia s vekom priberajú

Či už je to názor, alebo jednoducho výhovorka ako ospravedlniť nadváhu, ani jedno, ani druhé zhadzovaniu kilogramov nepomôže. Zmeňte to. Je veľa starších ľudí, ktorým postavu môžu závidieť i mladí ľudia. Tak prečo sa nestať jedným z nich?  Navyše neexistuje žiadny dôkaz, ktorý by dokazoval, že s pribúdajúcim vekom prirodzene priberáme, takže je to opäť ďalší názor, na ktorom môžeme popracovať.

Nemám čas na chudnutie

V skutočnosti to znamená: Nechcem uprednostňovať chudnutie pred inými vecami. Napríklad pred pozeraním televízie, dlhým ranným vylihovaním, trávením veľa času na internete atď… Všetko je teda o vašich prioritách.

Ak je cieľom chudnutie, cvičenie, príprava a varenie jedál môže síce trvať trochu viac času, no ak uberiete z činností, ktoré vášmu zdraviu neprospievajú, čas sa nájde. Treba len jednoducho prestať hľadať výhovorky a chudnutie bude oveľa ľahšie.

Nedokážem to

Ak ste sa už veľakrát neúspešne pokúšali schudnúť, možno vás to utvrdilo v presvedčení, že to nedokážete. Tento názor však zmarí každú vašu snahu a túžbu zdravo jesť a cvičiť.

Keď si stokrát poviete, že „to jednoducho nezvládnem“, vysielate do svojho mozgu, tela a buniek v tele kopec signálov.  Je to rovnaké, ako keď ste v niečom úspešní. A prečo ste v tom dobrí? Jednoducho preto, že ste si toľkokrát povedali, že ste v tom dobrí, a iní ľudia to tiež potvrdili, že sa to stalo hlboko zakoreneným presvedčením. Tak sa tvoria presvedčenia; negatívne, ako aj pozitívne presvedčenia.

Môj život bude dokonalý, keď schudnem

Tak toto nie je tak jednoduché. Radšej sa opýtajte sami seba, ako sa budete cítiť, keď stratíte nadbytočné kilogramy. Vaše odpovede vás možno prekvapia. Tieto odpovede sú kľúčom k tomu, prečo sa vaše telo drží toho, čoho sa chcete zbaviť.

Snaha o to, ako sa chcete cítiť, zvýši množstvo chemických neurotransmiterov, ktoré sa niekedy nazývajú hormóny šťastia. Tým sa spustí proces vyrovnávania vašich hormónov, ktorý pomôže vášmu telu uvoľniť zbytočné kilá.

Musím chodiť do posilňovne, aby som schudol

Po prvé, nie je nič zlé na návšteve posilňovne. Robí to veľa ľudí a veľa ľuďom toto miesto pomohlo schudnúť. No ak posilňovňu beriete ako miesto, kde musíte chodiť nasilu, veľmi to vášmu zhadzovaniu kilogramov nepomôže.

Keď máme pocit, že „musíme“ cvičiť, stane sa z toho len ďalšia vec na našom zozname povinností, ktoré musíme urobiť. Ak chcete naozaj schudnúť, mali by ste robiť niečo, čo vás baví a naplní šťastím. Skúste napríklad popri chôdzi počúvať hudbu alebo audioknihu. Radi tancujete? Tak namiesto silového cvičenia zvoľte práve tento pohyb.  Z chudnutia by ste mali mať radosť, potom to pôjde s ľahkosťou.

 

 

Reklama na magazín Vintage District