Peter Bažík

Víťaz X-FACTORu, spevák, skladateľ, multiinštrumentalista PETER BAŽÍK odštartoval 10.12. na Vajnorskej 21, obliehanie hudobnej scény veľkolepou hudobníckou show, na ktorej aj pokrstil svoj nový album ORIGINÁL. Výnimočnosť podujatia podčiarkuje fakt, že sa jedná o jediné svojho druhu a už sa nikde nebude opakovať.

Nedá sa povedať, že sa jedná o Petrov comeback, pretože on nikdy nikam neodišiel, ale jednoznačne môžeme povedať: ZRODIL SA SLOVENSKÝ KRÁĽ ROCKU.

Divákom bol doručený neobvyklý vizuálny zážitok, sprevádzajúci dramaturgicky vyskladaný, strhujúci koncert. Krv v žilách rozprúdila živá kapela, spevácky zbor konzervatória Tolstého a tanečné choreografie pod vedením Jána Minaríka. Zazneli najznámejšie hity ako Kto vie, titulná skladba seriálu Divoké Kone, Say my name, ale aj novinky z albumu, či mashupy známych skladieb a nemohla chýbať husľová show, či Petrove klavírne sólo.

Peter Bažík po množstve koncertov, účinkovaní v muzikáloch a činoherných inscenáciách, hudobnej, reklamnej produkcií a korepetíciách pre divadelné inštitúcie, uviedol vlastnú veľkolepú show, ktorú venoval svojím skalným fanúšikom, s ktorými oslavne pokrstil svoj nový album a práve títo najvernejší, sa stali krstnými rodičmi. Krstilo sa totiž výnimočne – svetlom a ruku k dielu formou svetiel z mobilov a bateriek priložili všetci prítomní v sále. Tento výnimočný moment si tak so sebou odnášajú všetci prítomní.

Že sa jednalo o výnimočné podujatie dokazuje aj fakt, že o dramaturgickú skladbu koncertu sa postaal oceňovaný režisér a scenárista Michael Sharmant, absolvent London Film Academy. Držiteľ niekoľkých nominácií a ocenení z festivalov u nás, aj v zahraničí. Režijne zastrešil niekoľko videoklipov, reklám, filmov a divadelných produkcií, viedol kastingy pre produkciu Justina Timberlake-a, produkoval projekty Viva Musica, Roma Fest, či Bratislavské Kultúrne Leto.

Koprodukčne sa na podujatí formou technickej podpory, vizuálnej koncepcie efektovej stránky a technologického úseku podieľala spoločnosť Partylive.eu pod vedením Júliusa Predajnianskeho, ktorých precíznosť spracovania konceptu povýšila show k dokonalosti

Že sa jednalo o bravúrne zvládnuté podujatie dokazuje ocenenie divákov formou niekoľko minútového, burácajúceho standing ovation.

Organizátorom Vianočného koncertu Petra Bažíka je produkčná spoločnosť SHARMANT s.r.o..

Reklama na magazín Vintage District