Finalss

Tatérka známych celebrít Ivana Beláková sa dokázala presadiť v náročnom odvetví, v ktorom dominujú muži. Začínala sama, bez peňazí a v cudzom svete. Dnes je uznávanou umelkyňou aj za veľkou mlákou, má svoju vlastnú módnu značku a tiež kávu. Kto je jej najväčšou inšpiráciou a čo považuje za svoj najväčší životný úspech? Prezradila v rozhovore pre Hviezdne Premeny.

Čo považujete za svoj najväčší životný úspech a akým najväčším výzvam ste počas svojej kariéry čelili?

Môj najväčší úspech v živote? Určite je to nájdenie sebalásky. Táto cesta prijatia seba samého mi zmenila hru. Je to ako odomknúť superschopnosť, ktorá mi pomáha prechádzať životom s istotou a autentickosťou. Iste, je to neustála cesta, ale pocit pokoja a naplnenia, ktorý prichádza s láskou k sebe, je neprekonateľný. Dôležitá je tiež autentickosť a úprimnosť k sebe samej.

Som hrdá na to, že som jediná žena na svete, ktorej tetovanie je certifikované ako súčasné výtvarné umenie múzeom MACRO v Ríme.

Ako Ivana Tattoo Art bola moja cesta v tetovacom priemysle veľmi náročná. Vstúpiť na pole, v ktorom dominujú muži, ako gay bez školenia, peňazí a bez znalosti angličtiny, bolo ako ponoriť sa do hlbín bez toho, aby ste vedeli plávať.

IVANA TATTOO ART
Zdroj foto: IVANA TATTOO ART

Ale napriek výzvam sa mi podarilo presadiť. Som hrdá na to, že som jediná žena na svete, ktorej tetovanie je certifikované ako súčasné výtvarné umenie múzeom MACRO v Ríme, som medzinárodná značka, ktorú vyhľadávajú celebrity po celom svete. Je to dôkaz môjho odhodlania a vášne.

Napriek pochybnostiam a prekážkam som prekonala a rozbila stereotypy. S každým tetovaním som premenila kožu na plátno na sebavyjadrenie a posilnenie.

Aj keď bola cesta náročná, bola neuveriteľne obohacujúca. A ešte som neskončila! Neustále rozvíjam svoju značku do sektora zábavy a svojpomoci.

https://www.youtube.com/channel/UCVBBHNIxheDodn0-T9cd_Sw

Čo považujete za svoju najväčšiu životnú premenu?

Mojou najväčšou životnou premenou bolo rozhodnutie plne prijať to, kto som a žiť autenticky. To zahŕňalo akceptovanie mojej identity, venovanie sa svojim vášňam z celého srdca a uprednostňovanie môjho osobného rastu a šťastia. Bola to transformačná cesta, ktorá zmenila môj pohľad na život a umožnila mi žiť s väčšou autentickosťou, účelom a naplnením.

Tým, že pestujem svoje vlastné vášne, prijímam svoju jedinečnosť a snažím sa byť tou najlepšou verziou seba samého.

V čom je vaša ITA káva výnimočná? Skúste to pomenovať tromi vlastnosťami.

To, čo odlišuje moju kávu Ivana Tattoo Art (ITA), je jej výnimočná kvalita, jedinečné chuťové profily a trvalo udržateľné zdroje.

– Kvalita: Naše kávové zrná sú starostlivo získavané z najlepších oblastí, čo zaručuje prvotriednu a konzistentnú chuť s každým dúškom.

– Chuťové profily: Od bohatej a robustnej až po hladkú a aromatickú, naša káva ITA ponúka rozmanitú škálu chuťových profilov, ktoré vyhovujú každému podsúvaniu, vďaka čomu je každá šálka príjemným zážitkom.

-100% recyklovaný obal: Dbám o starostlivosť o životné prostredie, pričom zabezpečujem, že každá šálka kávy ITA nielen skvele chutí, ale podporuje starostlivosť o životné prostredie.

– Moje unikátne a originálne umenie na každom obale kávy, nadizajnované mnou.

IVANA TATTOO ART
Zdroj foto: IVANA TATTOO ART

Čo je vašim životným mottom a kto vás najviac vo vašom živote inšpiruje?

Moje životné motto je jednoduché: “Len láska.” Je to hlavný princíp, ktorý zahŕňa súcit, láskavosť a prijatie vo všetkom, čo robím. Čo sa týka toho, kto ma v živote najviac inšpiruje, musím povedať, že ja som mojou najväčšou inšpiráciou. Verím v silu sebalásky, sebamotivácie a sebarastu. Tým, že pestujem svoje vlastné vášne, prijímam svoju jedinečnosť a snažím sa byť tou najlepšou verziou seba samého, som neustále inšpirovaný k dosiahnutiu nových výšin a k pozitívnemu vplyvu na svet okolo mňa.

Tiež je to motto, čo ma nezabije to ma posilní!

Môžete v skratke predstaviť vašu módnu značku?

Moja značka sa volá ITA LOS ANGELES. Keď som začínala, mojim mottom bolo JUST LOVE, teda len láska, pretože všetko, čo robím, je spojené s láskou. Myslím si, že keď vysielame lásku na iných ľudí a do prostredia, to isté sa nám vráti späť. Akokeby sa vám to odrazilo v zrkadle. Potom sa môže stať čokoľvek v našom živote a my to prekonáme.

Tatérka Ivana Beláková: Verím v silu sebalásky, sebamotivácie a sebarastu
Zdroj foto: IVANA TATTOO ART

Aj keď sa trendy tetovania môžu v jednotlivých krajinách líšiť, moje zameranie zostáva na využitie energie a ducha každého človeka, s ktorým pracujem.

Aké trendy v tetovaní v súčasnosti prevažujú?

Nezameriavam sa, nepracujem a nežijem podľa trendov. Keď tetujem, operujem úplne na inej vlnovej dĺžke. Namiesto toho, aby som sledovala trendy, využívam energiu a auru svojich klientov.

Je to jedinečný prístup, kde vidím farby a cítim, ako umenie ožíva prostredníctvom vízií. Táto metóda mi umožňuje vytvárať hlboko personalizované tetovania, ktoré rezonujú s jednotlivcom na hlbokej úrovni. Nie je to o tom, čo je populárne alebo trendy – ide o nasmerovanie podstaty mojich klientov a jej preloženie do zmysluplného a transformatívneho umeleckého diela. Aj keď sa trendy tetovania môžu v jednotlivých krajinách líšiť, moje zameranie zostáva na využitie energie a ducha každého človeka, s ktorým pracujem. Je to holistický prístup, ktorý prekračuje kultúrne hranice a oslavuje rôznorodú tapisériu ľudského vyjadrenia.

Čo si dávajú napríklad najčastejšie tetovať známe osobnosti?

Celebrity sa často rozhodnú pre širokú škálu vzorov tetovania, ktoré odrážajú ich osobný vkus, záujmy a významné životné skúsenosti. Zatiaľ čo niektorí si môžu zvoliť nápisy alebo symboly, iní môžu preferovať zložité umelecké diela, portréty alebo abstraktné vzory. V konečnom dôsledku sa výber dizajnu tetovania medzi celebritami veľmi líši, pričom každý jednotlivec si vyberá tetovanie, ktoré pre neho má osobitný význam.

Napríklad Chrisovi Brownovi som tetovala portrét jeho syna Aeka, Lil Waynovi nápisy, ktoré mali pre neho význam, Rytmusovi som tetovala meno jeho manželky a syna na krk.

Akú radu by ste dali začínajúcim tatérom, ktorí chcú zanechať stopy v tomto odvetví?

Pre začínajúcich umelcov tetovania, ktorí chcú zapôsobiť v tomto odvetví, je tu niekoľko jednoduchých rád: Učte sa od najlepších a praktizujte: Investujte do svojho vzdelania a pravidelne si precvičujte svoje zručnosti. Hľadajte učňovské vzdelanie alebo mentorstvo, aby ste sa učili od skúsených umelcov.

Zostavte si rozmanité portfólio: Predveďte svoju najlepšiu prácu v rôznych štýloch, aby ste ukázali svoje schopnosti a všestrannosť. Zamerajte sa na zákaznícky servis: Zaobchádzajte so svojimi klientmi s profesionalitou a rešpektom. Vypočujte si ich nápady a úzko spolupracujte, aby ste boli spokojní.

Zostaňte inšpirovaní: Obklopte sa umením a hľadajte inšpiráciu z rôznych zdrojov. Neustále sa vyvíjajte a experimentujte s novými technikami.

Je to všetko o pomoci ľuďom využiť ich vnútornú silu a vytvoriť si život, o akom snívajú. Nemôžem sa dočkať, kedy sa vydám na túto cestu rastu a transformácie, pre seba aj pre tých, ktorých budem mať tú česť viesť.

Buďte trpezliví a vytrvalí: Úspech si vyžaduje čas a odhodlanie. Sústreďte sa na svoje ciele a neustále sa snažte zlepšovať. Ak budete postupovať podľa týchto tipov a zostanete verní svojej vášni pre tetovanie, môžete sa etablovať ako uznávaný umelec v tomto odvetví.

IVANA TATTOO ART
Zdroj foto: IVANA TATTOO ART

Na ktoré budúce projekty alebo ambície sa vo svojej kariére najviac tešíte?

Som naozaj nadšena z toho, že sa ponorím hlbšie do mojej úlohy trénera/učiteľa zákona príťažlivosti a prejavu (manifestácia).

Je to všetko o pomoci ľuďom využiť ich vnútornú silu a vytvoriť si život, o akom snívajú. Nemôžem sa dočkať, kedy sa vydám na túto cestu rastu a transformácie, pre seba aj pre tých, ktorých budem mať tú česť viesť.

Tak isto sa veľmi teším, keď mi tento rok vyjdu projekty, na ktorých som pracovala posledné 1-2 roky!

Nft (digitálne umenie), eventy spojené so seba rozvojom pre ľudí – toto momentálne u mňa dominuje.

Nájdete ma na všetkých sociálnych sieťach pod IVANA TATTOO ART.

Reklama na magazín Vintage District