241668153_1070335463774476_4184421705818726052_n

Ktoré dve veci sú základom dobrého štýlu a úspešného imidžu? Rozhovor s módnou štylistkou Andreou Ziegler vám prezradí nielen to, ale i omnoho viac. 

Módu študovala v Miláne a už roky radí mnohým ženám i mužom, ako sa obliekať tak, aby vynikla ich osobnosť.  Poradiť si od nej nechajú i známe osobnosti nielen zo sveta šoubiznisu, ale aj úspešné podnikateľky či úspešní muži.  Reč je o módnej štylistke Andrei Ziegler, ktorá je šťastná, keď aj vďaka imidžu, cez módu a jej radám dokáže zlepšiť ľuďom životy. Rozhovor s módnou štylistkou vám odhalí, čo je základom dobrého štýlu a úspešného imidžu a kde Slovenky robia najčastejšie chybu.

Pozrite si aj: Ako nosiť jednu sukňu 7-krát inak? 

Prečo práve móda? Prečo si práve ty tou, ktorá vie ostatným poradiť v oblasti outfitu?

Volám sa Andrea Ziegler. K móde som inklinovala hádam od malička. Bývalý režim som zažila do svojich 14. rokov a v porovnaní s možnosťami, ktoré sú teraz, nebolo z čoho až tak vyberať. Na druhej strane to bolo prospešné, lebo sa veľmi prirodzeným spôsobom rozvíjala kreativita a tvorivosť. Mne sa tiež nechcelo splývať s davom. A už vtedy som si uvedomovala, že to má čosi do seba, lebo keď sa odlišujete, ste všimnuteľná skôr. Čo znamená môže to priniesť určité príležitosti a zapamätateľnosť.

Teraz mám svoju firmu a štandardne spolupracujem so značkami, firmami alebo si ľudia objednávajú moje služby. Robila som stylingy pri foteniach/točeniach známych osobností, ale tiež workshopy v téme Móda neverbálna komunikácia, význam imidžu nielen v biznise. A upratala a vytriedila som už zopár šatníkov, asistovala pri niekoľkých nakupovaniach, zanalyzovala, poradila, vyladila štýl, vytvorila imidž, a tiež už som bola nespočetne krát daná ako darček 🙂

Nemyslím si, že ja som tá vyvolená a jedinečná, ktorá môže poradiť.  Snažím sa len uplatňovať módne pravidlá, ako je farebná analýza a typológia postavy. Vysvetľovať a demonštrovať, prečo je dobré sa o ne zaujímať a nasledovať ich. Na záver bude každý dobre, či vhodne oblečený podľa príležitosti, cieľov, náplne dňa a samozrejme osobnosti.

Rozhovor s módnou štylistkou Andreou Ziegler
Zdroj foto: Instagram/Zieglerka radí

Na akú udalosť, situáciu, prípadne outfit alebo životné obdobie si vo svojom živote najviac hrdá?

Nedá sa to úplne jednoducho povedať. Je veľa vecí, na ktoré som hrdá vo svojom súkromí a doslova na seba pyšná, ale nemám potrebu sa k tomu detailne takto verejne vyjadrovať. Ale poviem to takto: Aktuálne žijem so svojou dcérou sama. Som mama, rodič, živiteľ, zabávač. Snažím sa k veciam pristupovať pozitívne za každých okolností.

Zažila si už nejaký módny trapas alebo teda situáciu, za ktorú sa hanbíš?

Neoznačila by som to, že sa hanbím za niečo, skôr že by som niektoré veci dnes urobila/okomentovala inak alebo ich odignorovala. Dnes by ma už nezaujímali a nevenovala by som im vôbec žiadnu pozornosť…

Čo je tvojou životnou filozofiou alebo mottom?

Mojím mottom je, že základom úspechu, spokojnosti či šťastia je rovnováha. A to sa snažím tlmočiť cez môj prístup k móde. Rovnováha a proporčnosť postavy je základ dobrého štýlu a imidžu. Každý sme totiž jedinečný originál. Pristanú nám síce rôzne veci ale súmernosť, rovnováha a proporčnosť pristane každému.

Kedy si najšťastnejšia?

Keď robím ľudí šťastnými, a tiež keď sú v mojej blízkosti šťastní ľudia. Potom je to nákazlivé. Snažím sa mať pozitívny pohľad a vzťah k životu, i keď veci nie sú vždy ideálne a  nie je to vždy jednoduché. Verím, že všetko má svoj zmysel. Vo finále to, čo v danej chvíli môže vyzerať priam katastroficky, neskôr to môžeme velebiť a budeme za to vďační. Som šťastná, keď aj vďaka imidžu, cez módu a mojím radám dokážem zlepšiť ľuďom životy. V profesionálnej ale i súkromnej oblasti. Plnia si sny a sú šťastní.

Pôsobila si v Miláne. V čom sú Taliani a Talianky iné, čo sa týka módy? Všimla si si rozdiely v obliekaní alebo celkovo v prístupe k životu a k sebe samému?

Čo sa mi páčilo bolo uchovávanie určitých tradícií. Vnímala som, že kultúra odievania bola stále dôležitá. Elegancia a estetika bola cítiť na každom kroku. Ženy vyzerali ako ženy a muži ako muži.

ROZHOVOR s módnou štylistkou Andreou Ziegler: Slovenky to vedia pokaziť na detailoch
Zdroj foto: Instagram/Zieglerka radí

Kolískou dizajnu je jednoznačne Taliansko a je to cítiť všade. Nemôžem povedať, žeby sa Slovenky nejako zle obliekali. Ony to vedia skôr pokaziť na detailoch. Napríklad k šatám dĺžky do pol lýtok si obujú čižmy miesto lodičiek či kozačiek. Niekedy sa príliš prezdobia. Make-up a účes je významný doplnok. Potom už stačí málo. Šaty či oblečenie má ženu sprevádzať. Ukázať ju najkrajšiu, aká je. Nie ju prekrývať. Šaty môžu byť pekné na vešiaku. Keď si ich oblečie žena, musí byť pekná ona.

Aký kúsok by nemal chýbať v skrini žiadnej žene?

Dobre padnúce rifle. Nemali by byť deravé, príliš vyšúchané či zdobené. Sú nadčasové, vyzerajú skvele na športovo, elegantne, na každý deň, trendovo, jednoducho kedykoľvek.

Pozrite si aj: Kombinovanie vzorov môže byť zábava. Zistite, ako na to

Čo by si si nikdy nedala na seba?

Ťažko povedať. Ja sa obliekam rada aj podľa svojej nálady. Určite by som si neobliekla vrchný diel oblečenia v okrovej (horčicovej)  farbe. Tá sa mi v blízkosti tváre nehodí.

Ako sa obliekajú podľa teba úspešné ženy?

Nie vždy dobre. Nie vždy zovňajšok ladil s vnútrom. Tiež draho neznamená dobre oblečený. Častokrát neboli dobre zvolené strihy, materiál či farba. Otázka je tiež, čo je úspešná a o aké prostredie ide.

Ktorá je tvoja obľúbená farba a aký kúsok odevu najradšej nosíš?

Milujem fialovú v každom jej odtieni. Tiež mám rada modrú zelenú a červenú. Obľubujem šaty a overaly. Jednoduché. Neriešiš čo navrch a čo na spodok. A milujem denim!

Ovplyvnila podľa teba táto pandémia aj štýl obliekania ľudí a teda najmä žien?

Určite. Štýl obliekania spočíval skôr v domácom oblečení, keďže sa presunulo viac menej veľa toho na online prostredie a domáce kancelárie. Doménou bolo určite skôr voľnočasové oblečenie.

Ale myslím si, že naopak si tiež viac vážia príležitosti so spoločenským nádychom alebo  môžu určité príležitosti považovať za spoločenskú verziu. Asi sa vedia viac na to tešiť, lebo to už nie je až taká samozrejmosť a užiť si ju aj s vyparádením. Ako som povedala, vždy všetko zlé je na niečo dobré.

Čo odporúčaš na záver ženám, takú všeobecnú radu, čo sa týka módy?

Byť samé sebou. Nekopírovať ale inšpirovať sa. Jej štýl nie je susedkin. Na druhej strane nebáť sa zveľaďovať svoj štýl a vhodne experimentovať ale nezabúdať, že v jednoduchosti je krása!

 

 

Reklama na magazín Vintage District