socialne-siete

Sociálne siete prenikli do každého aspektu nášho života. Týka sa to aj našich vzťahov. Viete, ako ovplyvňujú príspevky na sociálnych sieťach náš osobný život? Ak vás táto téma zaujíma, čítajte ďalej.

Príspevky na sociálnych sieťach sa stali významnou súčasťou romantických vzťahov. Keď sa pár na začiatku rozhodne spolu žiť, musí si určiť do akej miery chce, aby bol ich vzťah verejný. Partneri musia tiež zistiť, čo je vhodné zdieľať, keď sa to týka ich blízkych. Ako ovplyvňujú príspevky na sociálnych sieťach náš vzťah konkrétne?

Sociálne siete a okamžitý pocit spokojnosti

Partner zverejní niečo na sociálnych sieťach, aby vyjadril svoje emócie, vzrušenie, zmiernil svoj hnev alebo úzkosť. Až neskôr si uvedomia, ako ich partneri a priatelia zo sociálnych sietí interpretovali impulzívny príspevok rôznymi spôsobmi. A tak začína potenciál pre nedorozumenia a hádky vo vzťahu. Uverejňovanie príspevkov na sociálnych sieťach vždy prináša možnosť ľútosti ostatných. A s tým je spojený i okamžitý pocit spokojnosti. Treba si však uvedomiť, že ide o krátkodobý pocit, ktorý nestojí za zničenie nášho vzťahu.

Prečítajte si aj: 8 nečakaných príčin vášho stresu! Viete o nich? 

Sociálne siete vyvolávajú žiarlivosť

Žiarlivosť je jednou z najrozšírenejších, ale aj potenciálne najničivejších emócií v romantických vzťahoch. Príspevky na sociálnych sieťach podnecujú žiarlivosť rôznymi spôsobmi:

  • Môžeme začať žiarliť, keď uvidíme, že náš partner dostal správu od osoby opačného pohlavia.
  • Môžeme sa cítiť neisto, keď uvidíme, že náš partner zverejnil fotografiu s osobou opačného pohlavia alebo že sa mu páčilo niekoľko fotografií s príslušníčkou či príslušníkom opačného pohlavia.
  • Niektorí partneri žiarlia, keď o nich ich polovičky nepíšu.  To, že ich “zatajujú” pred svetom si  odôvodňujú nedostatočnou láskou k nim.

Mnohé páry sa tiež zvyknú porovnávať na sociálnych sieťach s inými pármi. Vďaka sociálnym sieťam vidíme čoraz viac podrobností zo súkromného života iných ľudí. Keď sledujeme svojich priateľov, ako chodia na pôsobivé rande a dovolenky, je to pre nás náročné.

Mnoho párov zabúda, že vzťahy sú rôzne a rôzni ľudia majú rôzne spôsoby komunikácie, trávenia kvalitného času spolu a vyjadrovania emócií. Často však zabúdame, že to, čo vidíme na sociálnych sieťach, nikdy neukazuje celý príbeh.

Sociálne médiá podnecujú žiarlivé správanie, a to často pre ilúzie. Žiaľ, niektorí závidia vzťahy, ktoré ani neexistujú.

Príspevky sa stávajú zdrojom konfliktov

Nie každý pár je na rovnakej vlnovej dĺžke, pokiaľ ide o to, koľko zo svojho vzťahu chce zverejniť. Aj keď možno budeme chcieť vykričať svoju lásku do sveta, náš partner môže dať prednosť tomu, aby zostala v súkromí.

Uverejňovanie príspevkov na sociálnych sieťach, keď sme vo vzťahu, si vyžaduje väčšiu zrelosť. Je nevyhnutné, aby každý z nás pochopil,  čo zo svojho vzťahu zverejniť a čo nie.  Nie každý obrázok je potrebné nahrať a nie všetky informácie je potrebné zdieľať. Treba mať na pamäti, že intímny moment už nie je intímny vo chvíli, keď ho zdieľame so svetom. Predtým, ako zverejníme niečo o svojom vzťahu, opýtajme sa sami seba, ako sa bude asi cítiť náš partner.

Reklama na magazín Vintage District