byvale-verejne-toalety

Z nevábnej nehnuteľnosti na lukratívnom pozemku priamo pri mori sa za necelé tri roky stala luxusná rezidencia. Verejné toalety sa tak zmenili na nepoznanie.

Keď stavbár Nick Willan manželke na 30. výročie svadby daroval verejné toalety, stretol sa s rozpačitou reakciou. O necelé tri roky usilovnej práce neskôr sa však z kontroverzného daru zrodil vysnívaný plážový dom, ktorý priťahuje pohľady okoloidúcich.

Prečítajte si aj: Zimné záhrady a ich výnimočné výhody, ktoré sa oplatí poznať

Nezvyčajný dar na výročie svadby

“Neodolateľnú ponuku” objavil stavbár v máji 2011, kedy si všimol inzerát na predaj polorozpadnutých verejných toaliet na pláži v anglickom Sheringhame. Nick nedal na prvý dojem a postupne plesnivejúcu a chátrajúcu budovu vo viktoriánskom štýle na dražbe okamžite kúpil. Jeho manželka Sue z daru za 125-tisíc eur, ktorý jej prezentoval na ich výročie svadby, príliš nadšená nebola. Stavbár však už vtedy tušil potenciál výhodnej lokality.

Zdroj foto: www.swns.com

Namiesto chátrajúcich toaliet útulný plážový dom

Dnes na mieste bývalých toaliet stojí útulný dvojposchodový plážový dom. Nájdete v ňom dve spálne so samostatnými kúpeľňami, kuchyňu, obývačku a samostatné WC. Luxusným presvetleným izbám, ktoré ležia priamo pri pláži, nechýbajú rozľahlé terasy a balkóny.

Manželka si myslela, že som sa zbláznil, keď som túto nehnuteľnosť kúpil, ale teraz je úplne unesená,” uviedol 56-ročný Nick,  ktorý do náročnej svojpomocnej rekonštrukcie investoval ďalších 100-tisíc eur. “Keď som ten pozemok zbadal, povedal som si, že by to bolo krásne miesto na pozorovanie mora – až sa musíte štipnúť, aby ste uverili, že sa vám to nesníva,” dodal Angličan.

Po typickom nevábnom zápachu v novom dome nezostalo ani stopy. Jediné, čo naznačuje jeho pôvodnú funkciu, je názov rezidencie The Wee Retreat (wee – cikať, retreat – útočisko).

Stáť v spálni a sledovať more je jednoducho úžasné. Zbožňujem aj tieto balkóny – vždy sa teším na leto, keď si tu vychutnám šálku čaju a budem sledovať okolia,” uviedla Sue.

Zdroj: www.itv.com

Reklama na magazín Vintage District