BIOGRAF LASKA _WEB524

Slovenská premiéra českého hitmuzikálu Biograf láska s hitmi Hany Zagorovej očarila i bratislavské publikum. Muzikál tak nielenže oslavuje odkaz tejto legendárnej speváčky, ale aj potvrdzuje, že dobré príbehy a kvalitná hudba sú univerzálne a nadčasové.

Po dlho očakávanej premiére v Bratislave sa muzikál Biograf láska stal okamžitým hitom. Po českom úspechu si herci Divadla Kalich získali srdcia i slovenského publika, predstavujúc muzikál plný nestarnúcich hitov legendárnej speváčky Hany Zagorovej. Konkrétne zaznelo jej 24 slávnych piesní. Vypredané predstavenia, ktoré sa konali od 14. do 17. marca 2024 v STARS auditiu v Bratislave, dokázali, že tento muzikál má u nás rovnako veľký úspech, ako doma v Českej republike. Biograf láska, ktorý uviedlo Divadlo Kalich a spoločnosť No.Art prvýkrát 16. septembra 2022 je totiž stále vypredaný.

Príbeh troch žien

Biograf láska priniesol na slovenské divadelné dosky príbeh troch žien, ktoré sa nachádzajú v rôznych životných situáciách. No všetky túžia nájsť lásku a porozumenie. Ich príbehy, plné humoru, irónie a vzájomnej podpory, rezonovali s divákmi všetkých vekových kategórií. Dôležitou súčasťou muzikálu boli aj detské postavy, ktoré pridávali príbeh nevinnosti a čistoty. Tento umelecký kúsok bol založený na piesňach Hany Zagorovej, ktorých nadčasový charakter a emocionálna hĺbka pridali príbehu potrebnú hĺbku.

Režisérom muzikálu bol herec a scénograf Jan Kříž, ktorý spolu s úspešnou spisovateľkou a scenáristkou Uljanou Donátovou ​​vytvorili nezabudnuteľný zážitok. Choreografiu predstavenia pripravila Petra Parvoničová, hudobným naštudovaním sa zaoberal Ľubomír Dolný, ktorí sa už podieľali na viacerých vydarených muzikálových produkciách v Divadle Kalich. Svoj podiel na úspechu muzikálu mal i talentovaný kostýmový návrhár Radek Fišer.

V hlavných úlohách sa predstavili Marie Křížová, Elis Ochmanová, Michaela Tomešová, Roman Tomeš, Jan Kříž, Ján Tenkrát a ďalší, ktorých výkony boli nielen presvedčivé, ale aj plné emócií.

S producentmi muzikálu sme na začiatku vybrali základné portfólio piesní, o ktorých sme boli presvedčení, že jednoducho musia zaznieť. Sú to piesne, ktoré charakterizujú Hanu Zagorovú ako speváčku a sú s ňou neoddeliteľne späté,“ vysvetlila autorka scenára Uljana Donátová. „Ale v priebehu procesu sme objavili aj také, ktoré práve vďaka emóciám, ktoré sprostredkovávajú, pomáhajú dotvoriť a posunúť príbeh a charaktery hrdinov.“

Pre úspech pridané predstavenia

Diváci opustili predstavenie s pocitom radosti a nostalgie, spomínajúc na nestarnúce hity, ktoré sprevádzali ich život. Vďaka úspechu bratislavskej premiéry sa plánujú ďalšie predstavenia, a to v termíne od 9. až 11. mája 2024, čo dáva príležitosť aj tým, ktorí premiéru nestihli a môžu tak zažiť tento výnimočné predstavenie na vlastnej koži. Muzikál Biograf láska tak nielenže oslavuje odkaz Hany Zagorovej, ale aj potvrdzuje, že dobré príbehy a kvalitná hudba sú univerzálne a nadčasové.

Vstupenky na predstavenie sú dostupné na stránke https://starsauditorium.sk/biograf-laska.

Reklama na magazín Vintage District