Dolce-Gabbana

Svetoznáma luxusná módna značka Dolce & Gabbana odteraz nebude používať pravú kožušinu.

Talianska luxusná značka s oblečením dnes oznámila, že od tohto roku prestane používať vo svojich kolekciách pravú kožušinu. Kožušinu zo zvierat nahradí udržateľnejšími a etickými alternatívami. O tomto záväzku značky informuje globálna koalícia Fur Free Alliance a jej členská organizácia Humánny pokrok.

PR a marketingový špecialista módnej značky sa k záväzku vyjadril takto: „Dolce & Gabbana pracuje na udržateľnejšej budúcnosti, ktorá nemôže uvažovať o používaní kožušiny zo zvierat. Celý módny priemysel má významnú sociálnu zodpovednosť, ktorú treba propagovať a podporovať: do našich kolekcií začleníme inovatívne materiály a vyvinieme výrobné procesy šetrné k životnému prostrediu, pričom zároveň zachováme pracovné miesta a know-how remeselníkov, ktorým inak hrozí zánik.”

Záväzok svetoznámej značky Dolce & Gabbana jednoznačne oceňujeme. Je veľmi dobrým krokom, že takéto mienkotvorné spoločnosti smerujú k ochrane zvierat pred krutým životom v kožušinovom chove a zároveň volia inovatívne a udržateľné riešenia. Široká verejnosť totiž čím ďalej, tým viac etické materiály a produkty požaduje. Smerom k humánnym alternatívam kožušiny by sa mali uberať všetky módne značky a spoločnosti,” dodala Martina Kamenská z Humánneho pokroku.

Značka Dolce & Gabbana sa svojím záväzkom pridáva k ďalším talianskym módnym značkám Armani, Gucci, Prada a iným. Zároveň samotné Taliansko zakázalo kožušinový chov minulý rok. Vďaka týmto udalostiam sa podarí pred krutou smrťou uchrániť státisíce bezbranných zvierat.

###

Humánny pokrok

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat, bránime ich slobodu a budujeme udržateľný svet bez krutosti. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok, medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu a najväčšej zvieracoprávnej koalície v EÚ – Eurogroup for Animals. V roku 2019 presadilo združenie zákaz kožušinového chovu na Slovensku.

Reklama na magazín Vintage District