Banner-bez-log-1

Po šiestich vypredaných ročníkoch a trojročnej pauze sa vracia formát Body Art Show, na ktorého úspech Ľadový Kráľ nadväzuje. Siedmeho decembra v Bratislave sa v jedinom uvedení odohrá predstavenie umenia maľovania na telo v muzikálovom spracovaní.

Body Art Show je benefičná divadelná show prezentujúca umenie maľovania na telo. Je to kultúrno spoločenská udalosť, ktorá sa koná iba jeden krát za rok a môže sa jej zúčastniť iba obmedzený počet hostí. Jedná sa o výnimočnú kombináciu:1) umenia maľovania na telo, keďže expresia postáv pozostáva primárne z malieb ktoré sú im nanesené na telo, 2) divadelnej show, nakoľko postavy vystupujú v prepracovanom príbehu, ktorý každoročne divákom doručí posolstvo s kritickým pohľadom na spoločnosť, 3) muzikálových prvkov. Celá show je sprevádzaná vstupmi živej hudby, ktorá tvorí komentujúci prvok celému dielu, 4) a v neposlednom rade charitatívneho zámeru. Výťažok z podujatia putuje organizácii Ružová stužka n.f., na podporu prevencie onkologického ochorenia rakoviny prsníka.

Tento formát ostáva do dnešných dní v našich končinách neprekonaný. Prezident svetovej asociácie bodypainterov (WBA) Alex Barendregt dokonca označil projekt Body Art Show za svetový unikát.

Ľadový Kráľ všetky aspekty formátu Body Art Show zachováva a povyšuje ich prezentáciu v ucelenom, muzikálovom príbehu,  ktorým budú divákov sprevádzať tanečné výkony dance company pod vedením Jána Minaríka a herecké výkony účinkujúcich ako: Roman Pomajbo, Veronika Lackovičová, Ivanna Bagová, Peter Bažík, Anka Repková, Romana Hudec Orlická , Ondrej Lenárath, Sisa Lelkeš Sklovská a ďalší.

Réžiu zastrešuje oceňovaný režisér a scenárista Michael Sharmant, absolvent London Film Academy. Držiteľ niekoľkých nominácií a ocenení z festivalov u nás, aj v zahraničí. Ako režisér vstúpil do projektu Body Art Show v roku 2016. Režijne zastrešil aj niekoľko videoklipov, reklám a filmov, viedol kastingy pre produkciu Justina Timberlake-a, produkoval projekty Viva Musica, Roma Fest, či Bratislavské Kultúrne Leto, je autorom a režisérom divadelnej inscenácie Jeruzalem a tiež kreatívnym riaditeľom Novomestského Divadla Bratislava.

O neobvyklý vizuálny zážitok sa svojou tvorbou kostýmov, masiek a malieb stará Marta Gejdošová. Autorka a umelecká vedúca projektu Body Art Show. Profesionálna vizážistka a bodypainterka, majiteľka salónu krásy SHARMANT studio. Je členom prestížnej World Bodypainting Association, prezidentkou Asociácie Bodypainterov Slovenska a majsterkou Slovenska v maľovaní na telo 2016. Na majstrovstvách sveta WBF 2017 získala 5.miesto v Bodypainting Open Category.

Hudobnú dramaturgiu, tvorbu textov a autorskej hudby vedie Peter Bažík. Spevák, skladateľ, multiinštrumentalista a absolútny víťaz Česko-Slovenského X-faktor 2014, zastáva rolu odborného garanta zvukovej stránky podujatia a hudobného dramaturga. Na tvorbe soundtracku sa aj osobne podieľa. Vzniká tak nie len hudba na mieru, ale aj rádiové spoty, ktoré Vás každoročne pozývajú na podujatie.

Diváci sa môžu tešiť na neobvyklý vizuálny zážitok, strhujúci príbeh, orchestrálnu hudbu, herecké, spevácke a tanečné výkony. Dej sa odohráva v ďalekom severnom kráľovstve, kde žije jeden z posledných kráľov na svete. Čo však vyzerá ako rozprávka nemusí byť vždy pravda… Príbeh o láske, moci a našich vlastných ideáloch neodporúčame si nechať ujsť. Divák má totiž len jednu príležitosť, nakoľko tak ako maľba na tele, aj tento zážitok je pominuteľný a doslova jedinečný. Jedná sa o projekt s jedinou premiérou, ktorá je zároveň derniérou.

Reklama na magazín Vintage District