spongia-upratovanie

Na jar zvyčajne prichádza na rad veľké domáce upratovanie a  jarná očista prostredníctvom detoxikácie. Venujme rovnakú pozornosť a úsilie, aké dávame do upratovania domácnosti, aj upratovaniu svojej duše! Energetická očista duše je pre naše šťastie, vzťahy a celkovú harmóniu rovnako dôležitá.

Zvládame denne nespočetné množstvo povinností a práce. Venujeme sa rodine, staráme sa o najbližších, ale na seba niekedy stihneme zabudnúť. Pritom všetko v našom živote začína a končí práve u nás, v našej duši, v našom citovom a myšlienkovom rozpoložení, v našej nálade a našom fyzickom stave. Všetko sa v našom živote deje podľa toho, ako my cítime samého seba. Ak sme spokojní a šťastní hlboko v našom vnútri, aj ľudia a okolnosti okolo nás sú pozitívne.

Prečo jarná očista

Stáva sa už zvykom pravidelne na jarné sviatky zahájiť vyhadzovanie nepotrebných vecí, pokračujeme tiež umývaním a čistením celého domu a rovnako pristupujeme k pôstu, alebo aspoň k detoxikácii tela. Ak si ešte nájdeme čas zavŕšiť voľno pobytom v prírode, urobili sme pre seba na fyzickej úrovni to najlepšie pre zvýšenie svojej vibrácie, pre rozprúdenie stagnujúcej energie, pre získanie lepšej fyzickej kondície a načerpanie síl.

Prečítajte si aj: 5 vecí, ktoré partnerovi nikdy netolerujte

Vyhoďte z duše nepotrebné veci

Vo svojej duši môžeme neustále aj po mnohých rokoch schovávať staré krivdy z detstva, výčitky k bývalým partnerom, bolesť z niečoho, čo sme nedostali, hanbu, že sa nám niečo nepodarilo dosiahnuť. Obviňujeme z neprávosti alebo kritizujeme konanie druhých, často v dobrej viere pomôcť im poukázať na ich chyby. Udržiavame automaticky staré kontakty s ľuďmi, ktoré už dávno nie sú aktívne, pretože si nemáme čo povedať, nestretávame sa , naše cesty sa už rozišli. Vyčítame samému sebe všetko od postavy až po zlé vlastnosti. Týmto všetkým navyše k bežnému zhonu kŕmime svoje duše denne v obrovských porciách nezdravým energetickým jedom. Niet sa prečo diviť, že duša začína vysielať signály vnútorného vyčerpania, únavy, podráždenia, bolesti, smútku a depresie.

Urobte si chvíľu pre seba

A začnite jarné upratovanie svojho ja – vezmite si papier, pero a píšte. Začnite tým, ako sa teraz cítite. Pokračujte spätne udalosťami posledných dní. Dostaňte zo seba všetky konflikty, hádky, smútok, nedostatok, akúkoľvek negativitu, úzkosť, strach a bolesť, ktorú pociťujete. Ak je to potrebné a začnete si pri písaní uvedomovať a vybavovať ďalšie negatívne udalosti z minulosti, napíšte si aj tie. Ak budete mať pocit, že vám to nateraz stačí, alebo ste napísali všetko čo ste chceli, vezmite papier, spáľte ho a vyhoďte. Práve ste svojej duši umyli okná.

https://hviezdnepremeny.sk/priznaky-ze-sme-obetou-energetickeho-upira-tu-je-ucinna-ochrana/premeny/

Poobzerajte sa okolo seba a obmedzte v mieri a s pozitívnym prístupom kontakty, ktoré už nepotrebujete, alebo to jednoducho už tak necítite. Naozaj potrebujete chodiť vždy po cvičení s tou známou na čaj a lamentovať s ňou nad životom, ak cítite, že to nie je pre vás ono a pokúsili ste sa niekoľkokrát o inú tému? Pokiaľ je to čo i len trochu možné, buďte príkladom a sami nebuďte citovým upírom a negatívnym frfľošom. S akými ľuďmi sa stretávame, takým sme človekom. Pokúste sa zmeniť témy, nájsť spoločné pozitívne aktivity, alebo v krajnom prípade ráznejšie zastaviť pletky a vyplakávanie. Trávenie času s večne nespokojnými, ufrfľanými, lamentujúcimi a negatívne zmýšľajúcimi ľuďmi nepridáva na vnútornej harmónii a čistote. Práve ste svojej duši spravili veľké jarné upratovanie.

Poriadok však chceme v domácnosti udržiavať aj naďalej a rovnako ho môžeme udržiavať aj v sebe samom. Nasledujúce obdobie každý deň hľadajte na sebe a svojich blízkych pozitívne veci a čo najviac sa o nich rozprávajte. Skúste zmeniť svoj postoj z poloprázdneho pohára na poloplný. Každý deň trénujte svoju myseľ a zvyknite si nachádzať okolo seba pozitíva. Večer si zhodnoťte deň a vypustite ho z hlavy. Zajtra príde všetko odznova.

Reklama na magazín Vintage District