šaty

Výkyvy hmotnosti sú počas života celkom bežné. Poradíme vám, ako si zostaviť šatník, aby ste sa nemuseli báť kíl navyše. 

Každý z nás sa chce cítiť dobre a pohodlne v oblečení, ktoré má na sebe. Niekedy nám však výkyvy hmotnosti môžu spôsobiť frustráciu a obavy. Čo si teraz obliecť, keď sa nezmestíte do šiat, ktoré ste nosili len nedávno? Tejto nepríjemnej otázke sa dá predísť a to tým, že existujú triky, ktoré si poradia s pár kilami navyše. Ako si zostaviť šatník? Tu je niekoľko tipov:

Zamerajte sa na kvalitné základné kúsky

Základné kusy oblečenia sú dôležitým prvkom každého šatníka. Investujte do kvalitných košieľ, tričiek sukní, bundy, ktoré vám dobre padnú a zároveň vám vydržia aj napriek váhovým zmenám. Vhodné sú neutrálne farby, ktoré sa ľahko kombinujú s ostatnými kúskami.

Spoznajte svoje telo

Každý chudne a priberá na inom mieste, preto sa oplatí poznať svoje slabé miesta. Napríklad, ak máte tendenciu priberať v oblasti strednej časti tela, kúpte si nohavice a sukne s elastickým pásom či strečové šaty. Krása elastických pásov je v tom, že vám padnú bez ohľadu na to, či schudnete alebo priberiete. Vďaka tomu sú všestranným doplnkom vášho šatníka. Ak zase priberáte na stehnách, široké nohavice to decentne zamaskujú na rozdiel od tých úzkych. Pri šatách rozhoduje vhodný strih. Ak mávate často výkyvy, oplatí sa vám investovať do zavinovacích šiat, či tých, ktoré majú áčkový strih.

Poznanie svojich slabých a silných miest pomáha tiež v tom, že pozornosť sústredíte na vaše prednosti. Môžete si kúpiť košeľu, ktorá je navrchu užšia a na spodku voľnejšia, aby ste zvýraznili hruď bez toho, aby ste upútali pozornosť na brucho. Prispôsobením šatníka budete vedieť, že vždy sa nájde niečo, čo vám bude lichotiť.

Prečítajte si aj: Tipy na výstrih, robíte rovnaké chyby ako prezidentka? 

Vyhýbajte sa príliš tesnému oblečeniu

Príliš tesné oblečenie môže zvýrazniť kritické miesta. Volte preto radšej kúsky, ktoré sú voľnejšie a príjemnejšie na nosenie.

Vytvorte si šatník s vrstvami

Šatník s vrstvami vám umožní prispôsobiť svoj outfit rôznym váhovým zmenám. Zamerajte sa na ľahko kombinovateľné kúsky, ktoré si môžete vrstviť a odhaľovať podľa potreby.

Hra s doplnkami

Pribrali ste a zmestíte sa len do pár kúskov oblečenia, no nechcete investovať do nových šiat? Aby ste oblečenie zmenili a nemali pocit, že stále dokola opakujete ten istý outfit, použite doplnky. Začnite napríklad s topánkami. Jedny šaty budú vyzerať úplne inak so sandálikmi, lodičkami a teniskami. V prípade, ak ste schudli, budú kľúčovým doplnkom opasky, pretože stiahnu šaty, sukňu alebo nohavice, takže vám lepšie sadnú.

Dôverujte svojmu vkusu

Nakoniec, dôverujte svojmu vkusu a pocitom. Aj keď sa vám môžu páčiť aktuálne trendy, neznamená to, že musíte nasledovať všetko, čo je práve v móde. Vyberte si oblečenie, v ktorom sa cítite príjemne a ktoré zodpovedá vašej osobnosti.

Zostavovanie šatníka, ktorý vám pomôže cítiť sa dobre aj pri výkyvoch váhy, býva v skutočnosti jednoduchšie, ako sa môže zdať. Dôležité je cítiť sa pohodlne a zvoliť dobre padnúce kúsky, dôverovať svojmu vkusu a hlavne prijímať svoje telo s láskou a pochopením. Štýl by mal totiž slúžiť na podporu vášho sebavedomia, a nie ho ovplyvňovať negatívne.

Reklama na magazín Vintage District