leto-priatelia

Sú vaše snímky jedna katastrofa za druhou? V článku vám poradíme, ako na dovolenkových fotkách vyzerať výborne. 

Fotografovaniu sa v dnešnej dobe nevyhnete. Žijeme v dobe sociálnych médií, kde tzv. „selfies“ fotografie sú štandardom každého dňa. Ak to nie sú „selfies“, tak sú to iné fotky, ktoré nás len utvrdzujú v tom, že byť neustále pripravený na cvaknutie fotoaparátu práve vtedy, keď to najmenej čakáme, je naozaj dobrý nápad.

Ak sa vyhýbate fotoaparátu, pretože pochybujete o svojej fotogenickosti, tento článok vám pomôže odhaliť vašu vnútornú super modelku alebo supermodela! To neznamená, že teraz musíte vyjsť z domu a byť upravení ako na fotografický termín, ale sú určité veci, ktoré môžete urobiť, aby ste vyzerali dobre, keď sa naskytne príležitosť fotiť sa. Poradíme vám, ako na dovolenkových fotkách vyzerať skvelo.

Polovičné žmurknutie

Vyzeráte na väčšine fotiek prispato a s poloprivretými očami? Ďalší trik, ako na dovolenkových fotkách vyzerať skvelo a tento problém odstrániť, je jednoduchý. Keď budú ostatní hovoriť „syyyyr“, zavrite oči a pomaly ich otvorte. Keď sa spustí spúšť, vy budete mať sexy a hlavne otvorené oči.

Prečítajte si aj: 6 deštruktívnych návykov, ktoré majú nešťastní ľudia

Dvojitá brada

Toto riešenie sa vám možno bude zdať protichodné, ale funguje. Pred fotografovaním ľahko vtiahnite bradu, predĺžte svoj krk a držte zarovno s čelom. Táto technika, aj keď to tak nevyzerá, zamieri pozornosť na vašu celú tvár namiesto vašej brady a vy budete vyzerať oveľa prirodzenejšie ako pri vyčnievajúcej brade.

Zrazu máte malé oči

Máte síce otvorené oči, ale vyzerajú akoby sa scvrkli? Žiadny problém. Pred fotografovaním si zoberte klieštiky na mihalnice a maskaru. Troška pozornosti môže naozaj zdôrazniť vaše oči, no najlepší tip je úsmev – iskra v očiach rozžiari obrázok.

Nevýrazné rysy tváre

Farba na líčka a bronzer sú v prípade žien vaši najlepší priatelia. Blesk alebo slnečné svetlo môžu spôsobiť, že naša tvár vyzerá dvojdimenzionálne, čiže ak pridáme trošku farby, pridáme tvar. V núdzovom prípade, ak sa poštípete na lícach pred fotografovaním, tiež si tým pridáte tvar a farbu. Aj takéto staré triky naozaj fungujú.

Uhol kamery nehrá vo váš prospech

Skúšate odfotiť perfektnú „selfie“? Tak potom podržte telefón vysoko. Tým, že podržíte fotoaparát nad líniou očí, budete sa musieť pozerať hore, a to je všeobecne lichotivé. Ak vás fotografuje niekto iný, dajte si pozor na držanie tela. Ak budete stáť v uhle presne oproti fotoaparátu, výsledný obrázok bude lepší.

Ste napätí

Nič dobré nemôže vzísť z toho, ak ste pred fotoaparátom napätí, alebo nervózni. Ak ste medzi priateľmi, skúste sa odfotiť, ako si hovoríte vtip. Keď zabudnete, že tam vôbec nejaká kamera je, budete pôsobiť prirodzene a vyzerať šťastnejšie.

Vyzeráte a cítite sa nepríjemne

Skúste oporu. Oprite sa o stenu, podržte niečo v ruke alebo zavolajte niekoho, nech sa s vami odfotí. Keď sa sústredíte na niečo iné ako na držanie úsmevu, zistíte, že ľahšie zabudnete na stres, do ktorého sa dostávate.

Nepremýšľali ste nad tým, čo je za vami

Ak chcete mať skvelú fotografiu, najlepšie je svetlé pozadie. To pomáha redukovať vzhľad nedostatkov. Určite ste už videli fotografov držiacich svetelné reflektory, aby získali viacej svetla, ktoré pomôžu modelke s tmavými kruhmi. Tento trik môžete využiť aj doma. Svetlá piesková pláž, snehová scenéria alebo iba biela stena vám pomôže zažiariť.

Neviete, kam sa máte pozerať

Znie to ako samozrejmosť, pozerajte sa do kamery, ale nemusíte nutne zízať priamo do objektívu. A to z troch dôvodov:

Ak práve nepózujete na fotografiu do pasu, nemusíte sa pozerať priamo do fotoaparátu.
Osoba, ktorá fotografuje, stojí zväčša tam, kde je dobré svetlo. Takže, ak natočíte tvár smerom k svetlu, budete dokonalí.
Niektorí fotografi hovoria, že sa máte pozerať tesne nad objektív, aby ste vytvorili trošku záhadnosti a, zároveň, redukovali vzhľad červených očí!

Máte na sebe zlý outfit

Čo sa týka šatníka, existuje oblečenie, ktoré v skutočnosti vyzerá naozaj dobre, ale na fotke môže pôsobiť práve naopak (široké tuniky, alebo veľké bundy). Druhý extrém je, keď oblečenie ukazuje príliš veľa. Ak viete, že budete pózovať na veľkom množstve fotiek v jeden deň, výhodou bude, ak odfotíte zopár fotiek doma, keď sa rozhodujete, čo na seba. Pekne prispôsobené oblečenie vás spraví viac fotogenickými ako zle sediace oblečenie.

Nezáleží na tom, ako veľmi sa pripravujeme, niektoré fotky jednoducho nebudú z tých najlepších. To je takmer isté. V takom prípade myslite na fotografie ako na zákon priemeru. Čím viac fotiek si nafotíte, tým je pravdepodobnejšie, že budete vyzerať fotogenickí.

Reklama na magazín Vintage District