dcera-svokra

Vzťahy medzi partnerovou mamičkou a nevestou sú vždy napäté. Je vôbec priateľstvo so svokrou možné?  Ak patríte medzi nevesty, ktoré sa chcú pre pokoj v rodine pokúsiť nájsť cestu a spoločnú reč so svokrou,  v článku vám poradíme ako nato.

Máte problém s partnerovou matkou a škrie vás to? Ako nadviazať priateľstvo so svokrou? Niekedy to býva ťažké, lebo každá povaha je odlišná a aj situácia v rodine. Ale týchto pár tipov by vám mohlo pomôcť aspoň sa o to pokúsiť. Veď žijeme len raz a načo zbytočne plytvať energiou na žabomyšie vojny so svokrami.

Zamerajte sa na jej pozitívne vlastnosti

Najskôr by ste sa mali zamyslieť, či naozaj je svokra až taká zlá a zásadne proti vám. Mnoho vecí si často namýšľame. Možno len nevie, ako sa k vám má správať alebo cíti strach, že ju zhodíte z piedestálu. Veď už prestala byť jedinou ženou v živote jej miláčika! Na začiatok sa pokúste nájsť svokrine pozitívne vlastnosti a upriamte svoju pozornosť len na ne. Určite ich má, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí javiť.

Prečítajte si aj: 6 deštruktívnych návykov, ktoré majú nešťastní ľudia

Zdôverte sa jej

Skúste sa s ňou porozprávať pri káve ako žena so ženou. Zdôverte sa jej s niečím. Samozrejme voľte také záležitosti, ktoré by vám po zverejnení nemali uškodiť. Nebojte sa požiadať ju o radu. Bude sa cítiť dôležitá a možno sa vám vďaka tomu podarí “prelomiť lady”.

Pomôžte jej v domácnosti

Na tom si potrpí každá svokra. Určite sa jej spýtajte, či nepotrebuje s niečím pomôcť. Ak to zanedbáte, môže sa stať, že sa od susedky dozviete o vašej lenivosti, že neumývate schody alebo niečo podobné. Zabijete tak aj dve muchy jednou ranou. Svokra uvidí vašu snahu a máte aj dôvod na diskusiu s ňou. Niekedy stačí, keď sa jej spýtate, či nepotrebuje niečo nakúpiť alebo ju zoberte do obchodu. Možno práve vďaka tomu sa vám podarí stať obľúbenou nevestou.

Reklama na magazín Vintage District