vztah-dvaja

Odhaľte, ktorých 6 situácií dokáže prevetrať aj ten najstabilnejší vzťah.  Mnohí z vás ich možno už zažilo. Patríte medzi nich? 

Niektoré udalosti dokážu lásku dvoch ľudí posilniť, iné naopak. Týchto 6 situácií  prinášajú do vzťahu množstvo zmien a nie každý pár sa s nimi vie stotožniť.  Zažili ste ich na vlastnej koži?

1. Narodenie dieťaťa

Príchod dieťaťa dokáže vzťahom riadne zamávať. Ide o veľkú zmenu, ktorá naruší doterajší život oboch partnerov. Narodenie dieťaťa sa považuje za jednu z najťažších skúšok vzťahu vôbec a zároveň si vyžaduje veľa sebadisciplíny a trpezlivosti. Príchod nového človeka odhalí, či vám obom záleží na rovnakých veciach a ste ochotní obetovať sa jeden pre druhého.

2. Strata vášne

Časom zavíta do každého vzťahu. Popri dennodenných starostiach sa postupne vytráca aj vášeň a iskra z milostného vzťahu. Dôležité však je vedieť si vždy nájsť čas na svojho partnera a vedieť si užívať príjemné spoločné chvíle. Naučte sa preto bojovať so stereotypom, navzájom sa prekvapovať a byť tu vždy pre svoju polovičku.

Čítajte aj: Kedy sa oplatí partnerovi klamať? 

3. Spoločné bývanie

Je veľkým, pozitívnym krokom vo vzťahu, ale prináša aj množstvo nových skúšok či situácií. Partneri zrazu spolu trávia všetok voľný čas a strácajú svoje súkromie. Dôležité je vedieť spolu komunikovať hneď od začiatku. Ak vám niečo nevyhovuje, hľadajte spoločný kompromis a navrhnite možné riešenie. Najhoršie je adaptačné obdobie prvých 2-3 mesiacov. Ak zvládnete toto obdobie bez väčších komplikácií, malo by vaše bývanie prebiehať bez problémov.

4. Nedostatok času

Čas je neúprosný a ani nevieme ako nám ubehne celý život. Nenaháňajte sa preto len za povinnosťami, ale nájdite si chvíľu jeden pre druhého. Na spoločný obed, večerné kino či sobotňajšiu prechádzku. Nikdy nedopustite, aby ste sa s partnerom odcudzili, pretože skôr či neskôr môže jeden z partnerov začať hľadať niekoho, kto si čas na neho nájde.

5. Nevera

Nedostatok vášne či iné problémy vo vzťahu môžu vyústiť do nevery. Množstvo neverných partnerov v poslednej dobe však extrémne narastá. Je preto na každom z nás, či odoláme, alebo podľahneme. Treba mať však na pamäti, že nevera problémy nerieši, ale naopak ešte viac ich komplikuje. Takýto zásah do partnerskej dôvery obvykle končí rozchodom, alebo neustálym vyťahovaním minulosti. Ak však dokážete partnerovi neveru odpustiť, snažte sa za všetkým urobiť hrubú čiaru a nevyhadzovať mu ju neustále na oči. Držte sa hesla: čo bolo, bolo…

6. Finančné problémy

Financie sú taktiež neoddeliteľnou súčasťou každodenného partnerského spolužitia. Platenie účtov, chod domácnosti či trávenie voľného času, to všetko súvisí s financiami. Pokiaľ nemáte príliš veľa peňazí na vyhadzovanie, patríte do kategórie štandardne žijúcej populácie.

Horšie však je, keď máte existenčné problémy, a nemáte ani na základné veci. Vtedy váš vzťah prechádza veľkou skúškou a stresom, čo sa prejavuje aj na vašom spolužití. V takom prípade si treba rozanalyzovať, aké sú vaše povinné platby a čo všetko môžete urobiť preto, aby ste žili lepšie. Nikdy sa nevzdávajte, raz ste hore, inokedy zase dole. Dôležité však je nedovoliť, aby takáto problémová situácia zničila vašu lásku.

Reklama na magazín Vintage District