svadba-dvaja

Predtým štíhly švárny šuhaj a teraz pupkáč minimálne v piatom mesiaci tehotenstva. Prečo muži po svadbe priberajú a dejú sa s nimi tieto zázračné premeny? Prezradíme vám to.

Aj vy ste si to všimli? Aj vy máte doma manžela, ktorý prešiel touto zmenou? Samozrejme česť výnimkám. Zvyčajne sa potom hrdíme, že je to vďaka našej vynikajúcej kuchyni. No dôvody sú skryté aj inde. Zistite, prečo muži po svadbe priberajú.

Žalúdok – chrám lásky

Už starí Gréci hovorievali: “Žena je nebezpečná, keď sa jej nedostáva lásky a muž keď je hladný.” Mnohé z nás to vedia, a preto sa rodina stretáva častejšie v kuchyni než v spálni. Ono milovať sa chce, ale jesť sa musí. Jedlo slúži ako komunikátor, ako prejav spokojnosti. Nejeden manžel ocení, ak po náročnom dni má doma na stole teplú večeru. A okrem toho, po 20 rokoch manželstva asi ťažko svojho drahého ohúrite novou sexi podprsenkou, ale jeho obľúbené jedlo zaberie vždy. Nakoniec možno ste už počuli vtip: Aký je rozdiel medzi slobodným a ženatým mužom? Neviete? Slobodný ide do chladničky. Povie si “nič nové”, tak ide do spálne. Ženatý ide do spálne, povie si “nič nové”, tak ide do chladničky. : )

Ani príroda to nechce

Ďalším dôvodom manželského priberania je fakt, že či chceme alebo nechceme, ešte stále sme živočíšny druh a podliehame zákonitostiam prírody. Počas života prechádzame rôznymi etapami a tie sčasti ovláda príroda. V puberte opeknieme a chlapcom zase zhrubne hlas. To preto, že muži milujú očami a ženy ušami.
Po svadbe nastupuje väčšinou rola matky a otca. Už nepotrebujeme upútavať na seba pozornosť opačného pohlavia. Našou prvoradou úlohou je rola rodičovská (aspoň by to tak malo byť) a nie naháňanie ďalších partnerov. Preto ani príroda nám “nežičí”. Ľahšie sa na nás nalepia kilogramy. To platí aj pre naše mužské polovičky. Už nemusia trčať v posilňovni, aby boli v kondičke, keď idú na “lov”. Už nás predsa ulovili…

Text: Milota Mezeiová

Reklama na magazín Vintage District