Andy Winson

Pre mnohých je veľkou inšpiráciou a aj vďaka nemu dokázali prekonať samých seba. Kto inšpiruje Andy Winsona, aké vlastnosti ho na ľuďoch najviac iritujú a naopak, ktoré si cení? Dozviete sa v rozhovore.

Tréner a kouč v oblasti ľudského potenciálu i prosperity Andy Winson je priekopníkom neuro-lingvistického programovania (NLP) a jediným certifikovaným trénerom New Code NLP na Slovensku. Za posledných 25 rokov prešlo jeho seminármi, tréningami a online kurzami viac ako 600 000 klientov. Pre mnohých je veľkou inšpiráciou a aj vďaka nemu dokázali prekonať samých seba. Kto inšpiruje jeho, aké vlastnosti ho na ľuďoch najviac iritujú a naopak, ktoré si cení? Dozviete sa v rozhovore.

Vypočujte si podcast s Andym Winsonom tu:

Ty si inšpiráciou pre mnohých a kto alebo čo je pre teba najväčšou inšpiráciou?

Biblia.

Čo konkrétne? Starý zákon, Nový zákon…

Biblia nie je len Starý zákon. Biblia je 7 zmlúv, ktoré na seba nadväzujú a každá má nejaký význam v našom živote, kde my máme niečo pochopiť, niečo sa naučiť. A keď ju človek študuje, dostáva tam komplexný návod na celý náš život. Na to, ako má žiť, ako má vychovávať deti. Ako má rozvíjať vzťahy. Ako má mať rodinný život. Ako má prácu urobiť dokonca… Nájdeme tam, ako sa má riadiť štát a množstvo ďalších vecí preto, ako žiť plnohodnotný a šťastný život.

Kouč Andy Winson: Za každým jedným človekom sa skrýva famózny príbeh
Zdroj foto: Archív Andy Winson

To bolo čo a kto ťa najviac inšpiruje?

Je to ťažká otázka, lebo to súvisí s nejakou etapou môjho života. Kedysi boli moji hrdinovia Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme, Sylvester Stallone (smiech). To boli moji veľkí hrdinovia. No dnes sa pozerám na život iným spôsobom. Nerád by som povedal, kto je dnes mojou inšpiráciou. Dnes sú to ľudia mojich tréningov, kde počujem ich príbehy a počujem, akí sú silní. Aké náročné momenty v ich životoch prekonali. Kladiem si otázku, ako by som ja reagoval v tom momente? Dokázal by som aj ja ustáť to, čo ustál ten človek? Pretože naozaj za každým jedným človekom sa skrýva famózny príbeh, o ktorom mnohokrát vie len on. Vie o bolestiach, ktoré musel prekonať. Čo musel zvládnuť. My si to veľakrát ani nevieme predstaviť. Hovoríme si, aké máme veľké problémy, môj život je katastrofa a podobne.

Mojou inšpiráciou sú ľudia mojich tréningov.

Niekedy si však stačí vypočuť príbehy možno susedov, ktorí bývajú cez chodbu a zistíme, že ten človek má za sebou taký príbeh, že by ho v živote nevymenili. A pritom keď sa na neho pozriete, vidíte šťastného spokojného človeka, ktorý sa rozhodol, že to bolestivé nebude používať na limity vo svojom živote, ale práve naopak odrazí sa od toho. Bude to pre neho schodík na ďalší schodík. Niečo, čo ho inšpirovalo a vďaka čomu vyrástol. A za čo je paradoxne, aj keď to bolelo, vďačný, lebo vďaka tomu sa stal silnejším človekom.

Januárový tréning Andyho Winsona Najlepší rok môjho života absolvovalo 700 ľudí a mnohým z nich zmenil život. Zdroj foto: MM/HviezdnePremeny

Mnoho ľudí často zvaľuje svoj neúspech v živote na iných. Čo  takýmto ľuďom odkazuješ?

Zdravie, peniaze, vzťahy. Bolo by to také ideálne, keby to za nás riešil niekto iný. Keby niekto iný prevzal za to zodpovednosť, ale sklamem vás. Tentokrát vás nepoteším. Toto sú oblasti, ktoré máme my vo vlastných rukách a jediný, kto nám s nimi môže pomôcť, sme my sami. Ak máme túžbu, ak veríme, máme nádej a sme ochotní preto niečo urobiť, tak vtedy aj v týchto oblastiach dokážeme kvitnúť. Dokážeme sa rozvíjať. Aj napriek bolestiam, ktoré sme v týchto oblastiach v minulosti zažili, dokážeme to zmeniť, keď vieme, ako na to. Takže hľadajte ako na to, verte a zažijete.

Strach nie je ani dobrý, ani zlý. Strach náš život ovláda jedine vtedy, keď mu to dovolíme.

Čo si myslíš o strachu, je zlý alebo dobrý pre náš úspech v živote?

Strach nie je ani dobrý, ani zlý. Strach náš život ovláda jedine vtedy, keď mu to dovolíme. Strach nemusí byť takým tým strachom, ktorý nás úplne paralyzuje, ale čo keby strach bolo niečo, pred čím máme rešpekt. Bolo niečo, čo nás inšpiruje. Niečo, čo nás vedie k tomu, aby sme na sebe pracovali. Aby sme sa zlepšovali. Aby sme hľadali nové riešenia, nové cesty a neboli zavretí niekde v nejakých obavách a paralýze, ktorú nám ten strach spôsobuje. Teda on to nespôsobuje. My sme mu to dovolili, aby to spôsobil. Takže, čo si vyberiete vo svojom živote? Inšpiráciu alebo obavu?

V podcaste sa ďalej dozviete:

Aká vlastnosť ho na ľuďoch najviac irituje?

Čo najviac na ľuďoch obdivuje?

Čo odkazuje ľuďom, ktorí váhajú a nevedia, ako prekonať svoj strach a zmeniť svoj život k lepšiemu.

 

Reklama na magazín Vintage District