IMG_3429

Dnešná Premena má prívlastok Hviezdna, v hlavnej úlohe sa totiž predstaví krásna herečka a speváčka Mirka Partlová.

Kozmetika a líčenie v salóne Sothys

Deň Premeny sa začínal v salóne krásy Sothys. Mirka dostala jasné pokyny, mala prísť nenalíčená a neupravená, na čo je však zvyknutá aj zo svojich pracovných aktivít. Aj do divadla, ale aj na nakrúcanie chodí nenalíčená, túto prácu majú na starosti maskérky a vizážistky.

Sothys Paris vyvinul prvé intenzívne protistarnúce ošetrenie šité na mieru. Pomocou profesionálnej diagnostiky zistia presný vek vašej pleti. Podľa stupňa starnutia pleti sa určí vhodná starostlivosť.

V salóne Sothys najprv Mirke urobili diagnostiku tvárovej pokožky. Tá dostala hodnotenie diagnostický stupeň 1, ktoré označuje mimické vrásky vzniknuté pod vplyvom napínania a uvoľňovania svalov tváre. Mirke však neurčili tento stupeň kvôli vráskam, ale skôr ako prevenciu proti nim. Toto ošetrenie sa bežne praktizuje už od dvadsiatky.

„Zaslúžite si individuálny, osobný prístup a viditeľné výsledky! Intenzívne profesionálne ošetrenie s okamžitým a dlhotrvajúcim efektom.“

Na ošetrenie bola použitá, ako vzniknú tvrdiť odborníci, „dokonalá súhra najmodernejších aktívnych ingrediencií“. Konkrétne kolagén, kyselina hyaluronová, elastín a komplex H2CR™, ktoré pôsobia proti starnutiu neuveriteľne efektívne. Pleť po tomto ošetrení môže byť mladšia až o 4 roky.

Počas procedúry som mala zatvorené oči, ale kozmetička Saška mi celý čas vysvetľovala, čo mi práve robí. Bolo to veľmi príjemné. Na kozmetiku nechodím, aj preto sa priznávam, že som z tohto celého mala strach, som totiž, čo sa týka kozmetiky, dosť náročná,“ vysvetľovala Mirka po ošetrení. „Kozmetiku Sothys poznám, ale neviem veľa o jej zložení. Bála som sa, či nebude mojej pleti prekážať, či nebudem mať alergickú reakciu. Ale musím povedať, že som zostala milo prekvapená, zatiaľ mi z tváre nič neodpadlo, ani som sa nevyhádzala. S výsledkom som veľmi spokojná!

Po skončení kozmetickej procedúry prišiel čas na líčenie. Mirka pri svojej práci už čo sa týka líčenia, prešla kadečím. Aj preto, že kvôli práci často musí mať na tvári hrubú vrstvu šminiek, si priala len decentné denné líčenie.

Čo sa týka líčenia, bola som veľmi milo prekvapená. Bála som sa líčenia, ktoré nasleduje hneď po kozmetike. Nechceli sme nejaké silné líčenie, skôr denné. V súkromí sa veľmi nelíčim, som totiž šťastná, ak nemusím mať na sebe žiadny mejkap. Na tvári som už mala kadečo, aj umelecké líčenie, ale toto je jedno z tých decentnejších a veľmi pekných,“ skonštatovala Mirka spokojne.

Fotenie oblečenia módnej značky DONNA ROSI

Po kozmetike a líčení sme sa s Mirkou presunuli do salónu módnej značky Donna Rosi. Priestory dýchajú vkusom a jedinečnou atmosférou, čo klienti oceňujú. Manažérka spoločnosti Alexandra Harmathová-Madrová pripravila pre Mirku niekoľko outfitov, z letnej kolekcie Donna Rosi 2013.

Prvé prišli na rad úpletové šaty s modrými pásikmi, ktoré Mirke sadli ako uliate a pekne jej tvarovali postavu. Nasledovalo elegantné úpletové biele tričko s červenými pásikmi a mašličkovou brošňou, k tomu elegantné červené nohavice a biely úpletový svetrík. Potom prišla na rad modrá kombinácia celá z úpletu – jednofarebné modré tričko a k tomu sukňa tesne pod kolená s pásikmi. Pri jednofarebnom tričku bolo priam žiaduce doplniť dekolt náhrdelníkom, najviac sa nám páčila dlhá šnúra z perál.

Na záver sa naše kroky presunuli do predajne šperkov Morellato store City Gate na Námestí SNP 19 v Bratislave. A tu si už každý mohol všimnúť, že Mirka je vo svojom živle. Páčili sa jej najmä krásne náhrdelníky, náušnice, prstene aj náramky.

Moja mama to volá hagnúsky,“ vysvetľuje Mirka. „Mne sa veľmi páči, keď má žena k akémukoľvek oblečeniu aj nejaký zaujímavý šperk. Pre mňa každý šperk, ktorý mám na sebe, aj niečo znamená. Nemusí byť moderný, musí sa mi však páčiť, a musí mať aj nejaký význam,“ hovorí herečka. „Páčilo sa mi aj to, čo sme fotili, niektoré elegantnejšie kúsky si viem predstaviť aj k večernej róbe,  keď spievam na eventoch. Zaujali ma aj veľmi pekné denné šperky, ktoré sa dajú pekne kombinovať, boli krásne a osobité. Veľmi ma oslovila kolekcia náramkov Liaison od značky TooLate, ktoré sú svietivé a fashion, ešte som také nevidela. Odporúčam navštíviť predajňu Morellato. Verím, že si tu každý nájde ten svoj kúsok“.

Ako sa páčila Premena Mirke Partlovej?

Na Premenu som prišla rozospatá a trochu opuchnutá, takže fotky budú určite pekné ,“ hovorí Mirka so smiechom. „ Je veľmi príjemné nechať sa takto rozmaznávať, aj keď som na to zvyknutá. Keď totiž idem do maskérne, občas sa nespoznávam a potom nastane príjemná zmena. A keď sa postavím pred kameru, som už niekto iný. Ale musím povedať, že aj pre mňa to bol príjemný zážitok. Viem si predstaviť, že pre ženy, ktoré práve v živote zažívajú stereotyp a nemajú s týmto žiadnu skúsenosť,  si musia vyslovene užívať, že sa o nich niekto takto celý deň stará a rozmaznáva ich,“ uzavrela Hviezdnu premenu.

FOTO: Roman Skyba

Reklama na magazín Vintage District