rafaella-mendes-diniz-AoL-mVxprmk-unsplash

Stále máte problém s výberom mejkapu? Aký je farebný tón vašej pleti? Pomôžte si jednoduchými indíciami.

Zaujímavosťou je fakt, že farebný typ pokožky možno spájať s typom krvi, ktorá vám koluje žilami. Zatiaľ nie je určené presné zaradenie podľa krvných skupín, ide však skôr o teplotné triedenie.

Čiže vieme v tomto prípade rozlíšiť horkokrvných od chladnokrvných typov. Chladnokrvní ľudia majú sfarbenie žíl domodra, zatiaľ čo horkokrvní skôr dozelena. Taktiež s tým súvisí farebnosť pokožky, ktorá má buď chladné zaradenie alebo teplé. Aký je farebný tón vašej pleti vám môžu pomôcť určiť tieto indície.

Porcelánová pleť

Tejto pokožke je príznačný veľmi svetlý, mliečny tón. Tieto ženy voláme často porcelánové krásky a v ich krvi koluje chladná krv. Jej sfarbenie je bledulinké, občas jemne začervenalé, prípadne nesie až modrastý nádych. Dámy s takouto kráľovskou pleťou by si mali dávať najväčší pozor na pleť. Slniečko ich dokáže nepekne spáliť, preto je na mieste vysoký UV faktor. Ak sa vôbec opáli, nikdy nie dohneda.

Svetlá pleť

Taktiež ide o zaradenie medzi chladnú krv, a teda chladný typ pokožky. Tento tón pleti má nádych do ružova alebo broskyňova aj bez opálenia. Často sú sprievodným znakom pehy. Citlivá povrchová vrstva kože reaguje na slniečko rýchlo a jej červené sfarbenie môže značiť už poškodenie kože.

Prečítajte si aj: 4 bylinky z našich lúk vhodné na pleťové zápary a obklady

Stredne svetlá, neutrálna pleť

Tento typ pokožky sa teplotne nachádza niekde uprostred. Svoju neutrálnosť jej pripisujeme preto, že neobsahuje žiadne odtiene do ružova, olivova alebo hneda. Farebne je jemne béžová a veľmi univerzálna.

Olivová pokožka

Veľmi krásny typ sfarbenia pokožky je dáva žltkasté, zelenkasté až hnedasté odtiene. Tento teplý farebný typ má veľmi dobrú znášanlivoť so slniečkom. Opaľuje ju dohneda. Avšak ako v každom prípade, je potrebné sa chrániť opaľovacími krémami. Stačí však nižší ochranný faktor.

Tmavá pokožka

Pokožka hnedých, ebenových, zlatistých a mocca odtieňov. Táto dáma je obdarená večne hnedastou pokožkou s možnosťou rýchleho opálenia. V lete sú často až čokoládové. Avšak to, že sa táto pokožka nespáli dočervena, ešte neznamená, že ju netreba chrániť.

Reklama na magazín Vintage District