S hudbou je život ľahší

Populárna, rocková, vážna či naša ľudová. Aj keď má každý rád iný žáner, jedno máme všetci spoločné. Takmer nikto z nás si bez nej nevie predstaviť ranný beh, jazdu autom a už vôbec nie poriadnu párty. To, že má hudba v našich životoch nezastupiteľné miesto už od útleho veku, si uvedomuje aj diskontný reťazec Lidl. Preto zaradil do ponuky svojho e-shopu produkty, ktoré podnietia lásku k nej u dávno dospelých, ale aj u tých najmenších.

Od spievania v sprche, cez obľúbený album v slúchadlách, až po obrovské koncerty. Dokážete si svoj život predstaviť bez hudby? Zrejme nie. Vie nám predsa zlepšiť náladu, spríjemniť nudnú chvíľu, rozprúdiť zábavu, zmierniť stres alebo zahnať smútok. Pomáha nám osláviť životné víťazstvá aj zvládnuť rozchod či stratu. Vďaka nej sa nám skrátka žije ľahšie. Má pozitívny vplyv na ľudskú psychiku, dokáže zlepšiť emocionálny vývoj, obohacovať slovnú zásobu či rozvíjať pamäť, logické myslenie a motoriku. Pomáha nám zrelaxovať a v rámci muzikoterapie má skutočne liečivé účinky. Deti, ktoré majú zmysel pre rytmus, sú dokonca lepšie v čítaní či v matematike. Je teda množstvo dôvodov, prečo by sme k hudbe mali viesť deti už odmalička. Najideálnejším spôsobom je samozrejme hra. Pýtate sa, ako na to? Pomôžte si nápaditými hračkami či hudobnými nástrojmi pre začiatočníkov, ktoré prvú hudobnú výchovu u vás doma zjednodušia a zefektívnia. Nájdete ich v Lidl e-shope.

S hudbou je život ľahší
Zdroj foto: LIDL

Napríklad Hudobná podložka Playtive je vhodná už pre dvojročné deti. Vďaka 10 klávesom a 8 tlačidlám s rôznymi zvukmi prepojíte pri hre klavír, husle, akordeón, saxofón, xylofón, klarinet, elektrickú gitaru aj zobcovú flautu. Okrem 20 melódií pre veľkú radosť z tanca a poskakovania však hračka prináša aj podporu koordinácie rúk a očí či zlepšenie motoriky a šikovnosti. Pre trošku väčšie deti, u ktorých chcete hravým spôsobom podporiť ich sluch, cit pre rytmus a motoriku, bude ideálnou voľbou Súprava hudobných nástrojov.

Je jedno, či vyberiete súpravu s xylofónom, tamburínou, ozvučenými drievkami a perkusnými vajíčkami alebo spojenie triangla, rumba gulí, tamburíny a ručného bubna. Radosť všetkých hudobných začiatočníkov sa zaručene objaví v oboch prípadoch. Ak hľadáte niečo pre tých väčších a pokročilejších, siahnite priamo po štýlovom ukulele či zobcovej flaute. K nástrojom je pribalená aj učebnica s mnohými piesňami, a tak môžete s novou záľubou začať sami a hneď z pohodlia domova.

Reklama na magazín Vintage District