byt

Staroveké umenie, ktoré vám môže priniesť harmóniu do domu – feng shui. Zlepšite si šťastie a ochranu vášho domova. Niekedy stačí málo. 

Feng shui je prastará filozofia na zlepšenie energie vášho domova. Jeden z pôvodných účelov tohto umenia bolo optimalizovať bezpečnosť a pohodu človeka správnym naplánovaním a samotnej výstavby domov. Ak sa dodržali isté zásady,  dom bol chránený pred nebezpečenstvami, ako boli napríklad votrelci, ale i pred prírodnými nástrahami (záplavy, zosuvy pôdy a podobne).

Zároveň sa feng shui používalo aj na privolanie prosperity a vitality. Ochrana prinášala šťastie; sú to dve strany tej istej mince. Krása feng shui je v tom, že sa dokáže posunúť a prispôsobiť tak, aby vyhovovalo aj dnešnej modernej dobe. Preto aj vy zlepšite šťastie a ochranu vášho domova vďaka týmto jednoduchým úpravám vašej domácnosti.

Čítajte aj: Takto zariadená spálňa vám môže priniesť problémy do života

Vodcovská pozícia

Vodcovská pozícia gauča, stoličky, na ktorej najradšej sedávate alebo vašej postele prináša do domu šťastie. O akú pozíciu ide? Je to miesto, z ktorého ľahko vidieť na dvere alebo vchod bez toho, aby ste museli pohnúť s hlavou.

Strážcovia vchodových dverí

Mnoho kultúr používa na ochranu pred zlom rôzne zvieracie symboly, ktoré sa tradične umiestňujú pri vchode do domu. Títo metaforickí vrátnici chránia majetok a rodinu a zároveň pozývajú šťastie. V Číne často vidíte pár fu psov — mýtických levov — pri vchodoch do domovov a dokonca aj do cisárskych palácov.

Zlepšite šťastie a ochranu vášho domova, tieto tipy pomôžu
Zdroj foto: Pixabay

Nebojte sa červenej

Červená je najpriaznivejšia farba vo feng shui. Symbolizuje vitalitu, ktorá je našou krvou. Preto doprajte si odtiene tejto farby vo vašom dome či byte. Napríklad vchodové dvere namaľujte na červeno alebo si do domu prineste červené dekoračné predmety. Ak sa vám bytové doplnky v červenej farbe nepáčia, skúste občas nosiť červenú alebo pestujte kvety, ktoré kvitnú v tomto odtieni.

Ochranné rastliny

Ochranu a vitalitu podľa feng shui vám zabezpečia aj izbové rastliny. Takou je napríklad sanseviera alebo inak svokrin jazyk. Listy tejto izbovky pripomínajú meče, ktoré dokážu presekať akékoľvek prekážky.  Svokrin jazyk je navyše nenáročný na pestovanie.

Čierny turmalín

Veľmi silným ochranným kameňom je čierny turmalín. Môžete ho použiť napríklad aj na pohltenie ťažkých vibrácií ( elektromagnetické polia, ako sú elektrické vedenie, spotrebiče a podobne). Kameň je vhodné umiestniť do rohov miestnosti a k vchodovým dverám, aby si poradil s negatívnou energiou prichádzajúcou z vonku.

Reklama na magazín Vintage District