vztahy-1

Chodíte už s vašim partnerom nejaký ten rôčik a pomýšľate na svadbu? Prezradíme vám,  za aký čas spoznáte človeka,  po boku ktorého chcete stráviť zvyšok svojho života.

Za aký čas spoznáte človeka, po boku ktorého máte stráviť zvyšok vášho života? Ako dlho má trvať chodenie pred svadbou? Je v tom kus individuality a náhody. Tak ako vo všetkom, čo sa týka ľudského srdca. Niekomu šťastné manželstvo vyšlo po mesiaci známosti. Iným sa to nepodarilo ani po desiatich rokoch chodenia. Stáva sa aj to, že takýto dlhoročný vzťah pokazí práve uzavretie manželstva. Niekedy trvá i celý náš život a my partnera po našom boku nikdy úplne nespoznáme. No a zase niekedy povahové rysy našej lásky, ktoré nám veľmi prekážajú, odhalíme ihneď.

Randenie je čas na overenie partnera

Pred tým, než sa rozhodneme vstúpiť do stavu manželského, treba si najdrahšieho preklepnúť. A práve na to slúži chodenie, randenie, či zásnuby. Je to čas vyhranený na vzájomné poznávanie sa v najrôznejších situáciách. V bežných i záťažových. Veď o tom, že život je pestrý, sa už presvedčili mnohí z nás. No a práve v tých záťažových životných skúškach najlepšie spoznáme povahu toho druhého.

Prečítajte si aj: Ako reagujú na stres muži a ako ženy? Tieto rozdiely vás prekvapia

Koľko má trvať chodenie?

K rozhodnutiu posunúť vzťah ďalej by mali dospieť obaja partneri. Ak si to želáte len vy, dobre viete, že nič nasilu nebude fungovať. V rozhodovaní sa však nenechávajte ovplyvňovať názormi iných. Najmä rodičia či starí rodičia by radi videli svoje ratolesti pred oltárom. A za aký čas je vhodné pomýšľať na sobáš? Jednoznačná odpoveď na túto otázku neexistuje, ale viaceré odborné názory z oblasti psychológie tvrdia, že predmanželská fáza by mala predstavovať obdobie 6 až 18 mesiacov. Prečo práve takýto čas? Približne toľko trvá i naša zamilovanosť, ktorá neskôr môže prejsť do lásky. Hovoríte si, že cit ako cit, aký je v tom rozdiel? Rozdiel existuje. Aj keď mnohokrát ťažko rozlíšiteľný, lebo ich príznaky sa navzájom prekrývajú a podobajú.

Zamilovanosť či láska?

Obe emócie majú spoločného menovateľa. Silný cit náklonnosti k druhej osobe. Zamilovanosť nám zaslepuje oči. Nevnímame kritické stránky milovanej osoby. V zamilovanosti sa nesprávame autenticky (tak ako je nám to vlastné), ale podľa toho, ako si myslíme, že to partner chce. Je to síce krásny, ale veľmi nestály cit. Zriedka vydrží v nezmenenej podobe viac ako 18 mesiacov. Potom sa začíname buď prebúdzať alebo náš vzťah prejde do pravej lásky. Láska si uvedomuje nedokonalosti partnera. Je to úprimný, hlboký, nezištný a trvalý vzťah k milovanému človeku. A ako ste na tom vy? Ste zamilovaní alebo naozaj ľúbite?

Reklama na magazín Vintage District