pár, dvaja

Hovorí sa, že vek je len číslo a v láske by nám na veku nemalo záležať. Je to skutočne tak, alebo prinášajú vzťahy so staršími mužmi so sebou možné komplikácie?

Podľa štatistík si žena vyberá partnera, ktorý je od nej starší maximálne o desať rokov. Napriek tomu však partnerská s väčším vekovým rozdielom nie sú žiadnou výnimkou.

Láska však dokáže prekonať všetky prekážky, a preto pokiaľ si chcete udržať vzťahy so staršími mužmi, mali by ste dbať na tieto veci:

Buďte tu pre neho

Obaja sa nachádzate v odlišnej životnej etape a tak sa snažte pochopiť partnera a byť jeho oporou. Môže práve prekonávať krízu stredného veku alebo zmeny v práci. Potrebuje však cítiť, že aj v horších chvíľach ste tu pre neho.

Čerpajte z jeho skúseností

Partnerov vek so sebou prináša aj množstvo životných skúseností. Využite to a dajte si občas poradiť, či učte sa od neho. Dobre mienená rada vždy padne vhod. Veď práve jeho vyzretosť, inteligencia a skúsenosti sú to, čím si vás získal.

Prečítajte si aj: Neuveriteľný vplyv minulosti na váš súčasný vzťah, zastavte to

Buďte trpezlivá

Staršieho muža je ťažšie formovať a učiť novým zvykom. Preto musíte byť v tomto smere trpezlivá. Ak ste sa rozhodli žiť so starším mužom, mali by ste rešpektovať jeho zvyky a aktivity. Nič vám však nebráni v tom, tento program mu príjemne spestriť. Všetko ide ľahko, keď obaja chcú. Pokiaľ vám ale niečo vadí, snažte sa to meniť len veľmi pomaly a nenápadne.

Buďte aktívna a spontánna

Vášmu partnerovi imponuje, že má po svojom boku mladú a aktívnu ženu, preto nezačnite stagnovať, ale naopak mu ukážte svoju spontánnosť a húževnatosť. Je to zároveň dobrá motivácia pre neho samotného, stíhať vaše životné tempo spolu s vami.

Nevýhody vzťahu so starším mužom:

Správa sa ako váš otec

Je pekné pokiaľ vás partner rozmaznáva a stará sa o vás. Aj tu však platí istá hranica. Neustále usmerňovanie a napomínanie toho, čo by ste mohli urobiť inak, vám pripomína vzťah otec a dcéra, a preto je nevyhnutné určiť si pravidlá hneď na začiatku, aby ste predišli zbytočným hádkam.

Starnutie

Problémy v spolužití prichádzajú najmä vo fáze života, keď vášmu tempu prestane partner stíhať. On začína starnúť, zatiaľ čo vy máte chuť naplno žiť, ste spoločensky aj sexuálne aktívna. Vtedy môže mať partner pocit, že je vami zanedbávaný a vy sa vyhýbate času trávenému s ním.

Sexuálne problémy

Erektilná disfunkcia sa vekom stále zväčšuje, čo prináša do vzťahu množstvo komplikácií. Samozrejme, že oddaná láska prekoná každú prekážku, ale fakt je, že pred týmito problémami sa nedajú zatvárať oči a v mnohých prípadoch si žena hľadá náhradu v podobe mladšieho milenca.

Pokiaľ ste však pripravená na to, že v budúcnosti bude váš partner odkázaný na vašu pomoc a ste ochotná byť tu pre neho aj v ťažkých chvíľach, s pokojným svedomím si užívajte vzťah, lásku a pozornosť svojho staršieho partnera.

Reklama na magazín Vintage District