Veganuary s Ninou Menkynovou_1

Bilancovanie ku koncu roka ide ruka v ruke s predsavzatiami do toho nového. Obmedziť kofeín, alkohol, prestať fajčiť, začať cvičiť, dbať na dostatočný a pravidelný spánkový režim či ustrážiť si svoj jedálniček. Už dlhší čas sa teší obľube takzvaný Veganuary. Ide o vegánsky január, ktorý podáva pomocnú ruku nielen nášmu telu, ale je priateľský aj k našej planéte. V Lidli nájdete nejednu potravinu, ktorá je rastlinného pôvodu a prispieva, okrem iného, k vylepšeniu zdravotného stavu.

Vegánsku kategóriu v Lidli zastrešuje privátna značka Vemondo. Produkty, ktoré do nej spadajú sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Emisie, ktoré vzniknú pri ich pestovaní, výrobe, preprave alebo ich zneškodnení, diskont v plnom rozsahu kompenzuje. Vegánstvo nie je žiaden výmysel. Pre našu zem prináša nejednu enviromentálnu výhodu. Znemožňuje degradáciu pôdy a zastavuje emisie skleníkových plynov, ktoré sú bezprostredne späté s produkovaním mäsa. Vďaka tomu sa darí spomaľovať klimatické zmeny.

Veganuár v Lidli odporúča aj jogínka, terapeutka a koučka Nina Menkynová
Zdroj foto: Lidl

Potraviny Vemondo patria k obľúbenej a vyhľadávanej značke najmä medzi ľuďmi, ktorí sa usilujú o to, aby zdravo žili, majú intolerancie na laktózu a vyhýbajú sa jedlu a výrobkom, pri spracovaní ktorých výrobcovia vykorisťujú a zle zaobchádzajú so zvieratami. Nadšenci Vemonda ekologicky zmýšľajú, no niekedy skúšajú takúto alternatívu len a len kvôli tomu, že chcú vyskúšať niečo nové a chcú sa stravovať zdravo, ľahko a chutne.

Veganuár v Lidli odporúča aj jogínka, terapeutka a koučka Nina Menkynová
Zdroj foto: Lidl

Suroviny, ktoré Lidl svojim zákazníkom ponúka, nájdete v rôznych podobách – predpripravených alebo nespracovaných. Vyberte si vegánsku 15% alternatívu smotany, biely alebo ovocný vegangurt bez cukru, exotický kokosový jogurt, rôzne druhy tofu či rastlinných nátierok a z tekutín napríklad bio organic mandľový alebo ovsený nápoj.

Veganuár v Lidli odporúča aj jogínka, terapeutka a koučka Nina Menkynová
Zdroj foto: Lidl

Duchovnu, vyváženému životného štýlu, pohybu ale aj strave sa na Slovensku venuje niekoľko odborníkov, medzi ktorých patrí aj skúsená jogínka, terapeutka a koučka Nina Menkynová. Nina odborne vysvetľuje zmysel fyzickej aktivity, pozitívneho nastavenia mysle a dôležitosť vyváženej stravy: „Prepojenie tela, duše, emócií nie je výmysel ezoteórií. Jednoducho všetko v prírode hľadá vyváženosť, stred, rovnováhu. Konár stromu nemôže byť pridlhý, ani leto nemôže trvať celý rok. Vyváženosť je ukrytá práve v ĽAHKOSTI. Keď sa cítime ľahkí, energia prúdi, všetko v našej mysli, v srdci i v tele môže plynúť, bez blokov, obmedzení či chorôb. Pohyb v kombinácii s kvalitnou stravou je cesta, liek aj brána k pocitom ľahkosti. Novoročnej tematike Lidla „Veganuary” veľmi fandím. Oceňujem najmä čerstvosť a výber ovocia a zeleniny.“

Reklama na magazín Vintage District