podmorsky-dom

Unikátny rodinný dom z dielne americkej spoločnosti Submarine Structures ponúka úžasné bývanie, netradičný luxus a nonstop výhľady na podmorský svet plný života, ktorý vyráža dych.

Túžite po pokojnom bývaní v obklopení ticha? Americká spoločnosť Submarine Structures umožňuje unikátne riešenie pre úžasné bývanie – po podmorských reštauráciách a hotelových izbách sú trendom aj rodinné domy, ktoré ponúkajú bývanie priamo pod hladinou mora či oceánu.

Možnosť života pod morskou hladinou v kráľovstve farebných koralov, rastlín a netradičných živočíchov od nepamäti láka nielen potápačov. Vďaka unikátnemu konceptu, ktorý dostal názov H2OME, je tento sen skutočnosťou.

Úžasné bývanie pod morskou hladinou
Zdroj foto: www.wonderfulengineering.com

Luxus s nezabudnuteľným výhľadom

Rodinný dom H2OME (slovná hračka z angl. home – domov a vzorca H2O označujúceho vodu), ktorý poskytuje luxus päťhviezdičkového hotela, má rozlohu 340 metrov štvorcových. Kyslíkové bomby ani neoprén jeho obyvatelia na príchod do vstupnej haly nepotrebujú – z brehu k nemu vedie súkromné mólo a následne schody alebo výťah.

Prvé poschodie, na ktorom nechýbajú dve spálne, ako aj dve kúpeľne a priestranná obývačka, ponúka stropný výhľad na podmorský život.

Prízemie zasa zahŕňa časť pre gurmánov s kuchyňou, jedálňou, barom a vínnou pivnicou. Nechýba tu ani rozľahlá knižnica, obývačka, pracovňa, ďalšia spálňa a oddychová zóna na pozorovanie oceánu.

Všetky vonkajšie steny sú priehľadné a je na nich nainštalovaný pohodlný samočistiaci systém, osvetlenie aj kŕmidlá pre ryby.

Úžasné bývanie pod morskou hladinou
Zdroj foto: www.wonderfulengineering.com

Lokalita na želanie

Lokalitu svojho podmorského domu si klient môže zvoliť sám, nutná je však minimálna hĺbka 10 až 18 metrov. Spoločnosť odporúča najmä teplé plytké moria, lagúny či sladkovodné jazerá v horských oblastiach.

Dom má vo všetkých miestach rovnaký tlak vzduchu. Jeho obyvatelia sa tak nemusia obávať dekompresného ochorenia, ktoré vzniká náhlym poklesom tlaku a môže poškodiť najmä nervovú sústavu.

Pitná voda, elektrina i odpadový systém tiež nie sú problémom. Podmorský dom je sieťou káblov a rúr prepojený s pevninou.

Dom pod vodou si však môžu dovoliť len ľudia, ktorí nemajú hlboko do vrecka.  Cena netradičného rodinného domu pod morskými vlnami totiž začína na desiatich miliónoch dolárov.

Reklama na magazín Vintage District