pletova-voda-1

Príroda v sebe skrýva liečivé účinky, ktoré môžeme využiť. Urobte si domáce pleťové vody na problematickú pleť, ktoré sú nielenže účinné, ale tiež šetrné k našej pokožke.

Výroba prírodnej kozmetiky nemusí byť až tak veľkou vedou, ako sa na prvý pohľad zdá.  Postačí vám poznať len konkrétne bylinky, ktoré obsahujú prospešné látky a postup ako na to.  Dnešné recepty na prípravu domácich pleťových vôd sú najvhodnejšie na ošetrenie mastnej pleti. Ich základ tvorí zápar pripravený zaliatím sušenej drogy z byliniek vriacou vodou. Takto pripravené pleťové vody treba rýchlo spotrebovať. Neobsahujú totiž konzervačné látky, ktoré síce predlžujú životnosť, ale na druhej strane by mohli znížiť kvalitu domáceho produktu. Urobte si domáce pleťové vody na problematickú pleť, ktoré vám pomôžu ku kráse.

Zápar z kvetov bazy čiernej

Dve hrste drogy prelejeme 1 litrom vriacej vody a necháme v prikrytej nádobe stáť asi 30 minút. Zápar scedíme a umývame si ním pleť celý týždeň s týždennými prestávkami dva mesiace.

Zápar z vňate boráka lekárskeho

Dve polievkové lyžice drogy prelejeme 1 litrom vriacej vody a zápar po 20 minútach scedíme. Zápar čistí pokožku a sťahuje póry.

Zápar z listov jahody obyčajnej

50 g drogy zalejeme 2 dl vriacej vody a v prikrytej nádobe necháme vylúhovať asi 30 minút. Zápar scedíme a následne si ním umývame mastnú pleť.  Pleťová voda sťahuje póry a čistí našu tvár.

Odvar z koreňa lopúcha

5 g rozomletého sušeného koreňa lopúcha prelejeme ¼ litrom vriacej vody a necháme variť 5 minút. Odvar scedíme cez sitko a umývame si ním tvár s uhrovitou mastnou pokožkou.

Zápar z kvetov podbeľa

10 g drogy prelejeme 100 g vriacej vody a po 20 minútach zápar scedíme. Zápar dobre pôsobí na mastnú uhrovitú nečistú pokožku.

Ďalšie recepty na domáce pleťové vody sa dozviete v nasledujúcej časti.

Reklama na magazín Vintage District