rozvod-1

Rozchod s partnerom býva niekedy bolestivý. Môže však negatívnym spôsobom zasiahnuť váš ďalší život. Preto tieto chyby nerobte po ukončení vzťahu. 

Rozišli ste sa so svojim partnerom? Nedarí sa vám nájsť ďalší vzťah? Možno vás niektoré vaše reakcie brzdia a bránia vám v plnohodnotnom živote. Tieto chyby nerobte po ukončení vzťahu.

1. Rozpadnutý vzťah dávate opäť dokopy, napriek tomu, že to nemá už žiadnu cenu

Niektorí z nás sa nedokážu zmieriť s tým, že ich vzťah už skončil, a snažia sa ho nasilu obnoviť napriek tomu, že o to ten druhý nestojí. A je úplne jedno, či ste vzťah ukončili vy alebo partner. Pokiaľ jeden z dvojice nechce vo vzťahu pokračovať, spôsobuje si ten, ktorý túži v ňom zotrvať, iba zbytočné trápenie. Ak budete expartnera naďalej vyhľadávať či akokoľvek kontaktovať, môžu sa jeho city voči vám premeniť v nevraživosť. Nezničte sebe a svojmu bývalému partnerovi život a nelepte nasilu to, čo sa už zlepiť nedá!

2. Rozpadom vzťahu či stratou partnera sa neprimerane dlho trápite

Koniec vzťahu je vždy bolestivý pre ľudí, ktorí v neho verili a pre túto lásku žili, a pokiaľ sa takýto vzťah rozpadne, zosype sa im zrazu všetko, na čom si zakladali. V takejto situácii je veľmi dôležité, či majú títo ľudia vedľa seba aspoň nejakú oporu (rodičov, deti, súrodencov, dobrých priateľov…), ktorí im pomôžu toto obdobie prekonať. Nachádzate sa aj vy v podobnej situácii? Snažte sa urobiť čokoľvek, aby ste sa z najväčšej bolesti dostali čo najskôr. Začnite bojovať a začnite so svojou bolesťou niečo robiť, ak nechcete zničiť život sebe a aj svojim deťom.

Prečítajte si aj: Naučte sa žiť šťastný život, toto vám v tom pomôže 

3. Z rozpadu vzťahu obviňujete partnera a svoj podiel viny odmietate priznať

Veľké množstvo ľudí ukončuje vzťahy s presvedčením, že sa s expartnerom museli rozísť, pretože sa s nimi nedalo vydržať a žiť. Málokto si ale dokáže priznať, že mal na rozpadu vzťahu taktiež on sám svoj podiel. Vinu na rozpadu majú vždy obaja. Či už sa rozchádzate kvôli alkoholu, neprekonateľným rozdielom či nevere, aspoň malá vina spočíva aj na vašich pleciach. Napríklad: Podviedol vás, lebo ste s ním odmietali mať sex. Často ste sa hádali, lebo ste si príliš presadzovali iba vlastné záujmy a neboli ste ochotní ku kompromisom. Svojou žiarlivosťou a večnou nespokojnosťou ste mu pomohli na ceste k alkoholu, v ktorom hľadal uspokojenie, keďže ho nenašiel v manželskom živote. Samozrejme hlavná vina je na vašom partnerovi, pretože alkohol ešte nikdy nevyriešil žiadny problém.

Po rozchode preto vykročte vpred a nezahadzujte svoju šancu na šťastný život. Osud máte len vy vo svojich rukách…

Reklama na magazín Vintage District