Vo feng  shui je izba, v ktorej spíte veľmi dôležitá. Takto zariadená spálňa  vám môže priniesť isté komplikácie. 

Vo feng shui je vaša spálňa jednou z najdôležitejších častí vášho domova, ktorej treba venovať pozornosť. Je k vám energeticky najbližšie a trávite tam veľa času. Aj keď ste pravdepodobne väčšinu dňa mimo svojej spálne, veľké percento svojich dní strávite aj spánkom vo vašej spálni. Je to tiež najsúkromnejšia časť vášho domova a priestor, ktorý môžete skutočne nazvať svojím vlastným. Aj keď zdieľate spálňu s partnerom, stále vás reprezentuje.

Spálňa je skvelým miestom na začatie uplatňovania feng shui, či už ste nováčik alebo odborník. Len buďte opatrní. Takto zariadená spálňa vám môže priniesť do života problémy.

Umiestnenie dverí a postele

Jeden veľmi dôležitý základný koncept vo feng shui sa nazýva veliteľská pozícia . Ak nevidíte dvere svojej spálne, keď ležíte v posteli, znamená to, že vaša posteľ nie je v pozícii, v ktorej by ste velili, a to znamená, že nevidíte, kto môže vchádzať. Môže to byť rušivé, pretože keď spíte, ste v zraniteľnejšom stave,  počas ktorého sa možno nebudete môcť brániť. To, že z postele nevidíte na dvere, vo vás môže vyvolať pocit, že ste v nebezpečenstve, hoci len na podvedomej úrovni.

Ak z postele teda nevidíte na dvere, najlepšie urobíte, ak ju presuniete.  V prípade, že sa to nedá,  dajte oproti dverám aspoň zrkadlo, aby ste v ňom videli, kto prichádza do miestnosti.  Vždy je však najlepšie posteľ skutočne premiestniť, ak vám to priestor dovoľuje.

Prečítajte si aj: Ako zariadiť svoju spálňu podľa feng shui? 

Posteľ vedľa steny

Ak je ľavá alebo pravá strana postele pritlačená úplne k stene, môže to spôsobiť obmedzenia s vašou energiou jin a jang alebo s vašou mužskou a ženskou stránkou. Môže to tiež spôsobiť obmedzenia pri hľadaní partnera, pretože nikto nechce spať na tej strane postele, ktorá je pri stene. V ideálnom prípade je, ak máte pri stene iba čelo postele.

Šikmý strop nad posteľou

Šikmý strop nad posteľou môže byť problémom, pretože na vás vyvíja tlak, keď spíte.  Ak je nízka časť stropu pomerne blízko pri vás, keď ste v posteli, môže to spôsobiť veľký tlak na časť vášho tela, ktorá je priamo pod ňou. V ideálnom prípade je najlepšie presunúť posteľ tak, aby nebola pod šikmým stropom. Ak nemôžete posunúť posteľ, natrite aspoň strop svetlou farbou, aby pôsobil vyššie, alebo naň dajte osvetlenie.

Reklama na magazín Vintage District