spalna
SOTHYS PARIS

To, ako umiestňujeme svoj nábytok, na ktorej strane leží naša posteľ, kde si postavíme dom, to všetko má vplyv na vyžarovanie energií a ich pôsobenie na predmety a nás. Objavte štýlové bývanie podľa Feng-šuej.

Staré čínske múdrosti veria, že zemské a atmosferické sily majú svoje smerovanie. Preto je dôležité to, kde napríklad ležíme, alebo ukladáme svoje veci. Podľa ich polohy alebo umiestnenia jednotlivých predmetov na ne a nás môžu pôsobiť pozitívne alebo negatívne sily.

Štýlové bývanie podľa Feng-šuej

Základom pochopenia princípu feng-šuej je vedomie, že všetko okolo nás pozostáva z energií. Je to využívanie súladu – harmónie človeka a bývania.

Vďaka tomu dokážeme určiť, kde sú energie v byte alebo dome najviac sústredené a kde pôsobia viac kladne a kde záporne.

Aký pozemok je ideálny podľa feng-šuej

Umenie feng-šuej hovorí o vyváženosti. Zozadu by mal byť dom chránený, spredu by mal mať krásny výhľad. Cestná premávka s veľkou frekvenciou v blízkosti je negatívnou energiou, rovnako ako napr. historické budovy majú negatívnu energiu. Stromy a voda má skôr pozitívnu energiu, i keď väčšie rieky poblíž napríklad už môžu znamenať negatíva v podobe možných záplav.

Veľmi podstatný je tvar pozemku, ale aj tvar domu. Rozloženie energií v dome má súvis s orientáciou izieb na jednotlivé svetové strany. Spálňu orientujeme na východ, pretože keď ráno vstávame, dostávame energiu zo slnka. Naopak obývačka by mala byť orientovaná na západ. Múdrosti hovoria, že vchod do domu by nemal byť oproti vstupnej bráne.

Interiér

Energetické centrum miestnosti je v jej strede. Preto by najmä táto zóna mala zostať prázdna a priechodná. Celkovo sa však nemá miestnosť preplniť nábytkom.

Spálňa je najpodstatnejšia miestnosť domu.  Situujme ju  čo najďalej od vchodu. Nábytok sa odporúča svetlejšej farby, bez zrkadiel. Nad posteľou by sa nemali vešať žiadne obrazy. Cez steny v spálni, najmä pri posteli nesmú viesť potrubia, ani elektrina.

V kuchyni je najpodstatnejší sporák a drez. Nemali by byť vedľa seba. Vytvárajú veľký protiklad ako oheň a voda.

Reklama na magazín Vintage District