Solevita_Jablko_Červený pomaranč_Pomaranč_Viac druhov ovocia

Zdravý životný štýl je pre náš pobyt na tomto svete nesmierne dôležitý. Ak pôjdeme naproti zdravšiemu nastaveniu našich dní, mohli by sme predísť 25-tisíc úmrtiam ročne. Žiaľ, až štvrtina Slovákov má nadhmotnosť alebo obezitu. Čo s tým? Staré známe overené pravidlo, ktoré nesie prvky ako pohyb a vyvážená strava, je odpoveďou.

Vďaka vyváženej strave, dostatku pohybu a kvalitnému odpočinku udržíte telo ako vo fyzickej, tak aj psychickej kondícii. Jeden z hlavných benefitov vyváženej stravy je práve ten, že budete mať vo svojich rukách svoju váhu, ale najmä aj zdravie. Úplne ideálne by bolo, keby ste si postrážili pomer živín, ktoré dodáte svojej schránke. Sacharidy  by sa mali hýbať v rozmedzí 55 – 60%, tuky 25 – 30% a bielkoviny 15 – 25%.

V každom jednom chode (v raňajkách, obede, večeri) by mali byť obsiahnuté základné živiny potrebné pre fungovanie behom dňa. Samozrejme, v dennom menu by mali zasvietiť aj ryby, ovocie a zelenina, dostatok vlákniny, strukoviny, ale i cestoviny či celozrnné pečivo a v neposlednom rade aj kvalitný pitný režim. Čistú vodu môžete občas obmeniť a siahnuť po 100% ovocných šťavách. V Lidli nájdete pod privátnou značkou Solevita už nejeden piatok napríklad pomarančovú šťavu s dužinou, šťavu z červeného pomaranča, či z tropického ovocia.

Všetky vám ponúknu skutočný pôžitok z prírody v každom dúšku. Svojou jedinečnou kombináciou vitamínov, minerálov a antioxidantov predstavujú osviežujúcu cestu ku zdravému životnému štýlu. Zablúďte do regálov reťazca a uchmatnite si svojho spoločníka bez pridanej chémie a cukru.

Reklama na magazín Vintage District