Lidl_Ranajky-v-advente-1

Raňajky sú základ. To nie je nič nové. Začiatkom adventu s prvou adventnou nedeľou však všetko chytá čarovnejší nádych. Dokonca aj prvé jedlo dňa. Napriek tomu, že každý z nás má trošku odlišné zvyky, metabolizmus potrebuje zavčas rána poriadne naštartovať. Zlepšenie krátkodobej pamäti, podpora správnej funkcie imunitného systému, zníženie rizika vzniku cukrovky, potrebné živiny a energia na celý deň. Vďaka čomu? Raňajkám. Nájdite tie svoje v Lidli.

Keď sa povie advent, väčšine z nás asi napadne hlavne zhon, stres, nákupná horúčka darčekov a všetkého potrebného k dňu D. Pravý význam tohto obdobia ale spočíva v pokoji, rozjímaní, dobročinnosti a upokojení sa. Tento pokoj a spomalenie musíte však začať sami. Napríklad s brieždením a prvým naťahovaním sa v posteli. Pomalý nádych a výdych. Následne prvé rituály, medzi ktorými by mala byť aj činnosť ako – raňajkovanie.

Či už vaše chuťové poháriky holdujú skôr slanému menu alebo sladkému, v Lidli si vyberie naozaj každý. Rozprávkový sladký tanier plný lákavých chutí môžete mať ako obmenu k vyváženým a zdravším raňajkám. V regáloch predajní tohto diskontu totiž nájdete čerstvé vianočky bez obsahu margarínov, s poctivým maslom a medom od slovenských dodávateľov, ale aj bábovky či wafle privátnej značky Firenze.

Vianočka už vo svojom názve nesie ducha Vianoc. Okrem iného je spätá s rôznymi tradíciami. Voľakedy sa do nej náhodne zapekali mince a osoba, ktorá potom platidlo našla, mala byť po celý ďalší rok zdravá. Pridanou hodnotou tejto tradície bolo, že minca predpovedala šťastlivcom aj bohatstvo. Ak počas pečenia pečivo popraskalo, neveštilo to nič dobré. Vnímalo sa to ako nešťastie. Nielen ku káve, k čaju, ale aj ku kakau sú tieto pekárske výrobky perfektnou voľbou. Hoci v týždni si väčšina z nás nemá kedy vychutnať v rannom zhone šálku kávy, cez víkend to môžete napraviť a ukradnúť si chvíľku pre seba. Najmä vtedy, keď sa blížia Vianoce.

Mobilné telefóny a všetky rušivé elementy odložte a nechajte sa uniesť zmyselnými vôňami, čerstvými výrobkami z Lidla a vianočnou atmosférou.

Reklama na magazín Vintage District