tehotná žena

V posledných rokoch sa stala oslava známa, ako “baby shower party” obľúbenou aktivitou budúcich rodičov, ktorí sa tešia na príchod nového člena do rodiny. Táto intímna oslava sa zvyčajne koná v kruhu rodiny a blízkych priateľov a zameriava sa na odhalenie pohlavia očakávaného bábätka. Organizácia takejto udalosti môže byť výzvou, ale zároveň aj príjemným zážitkom pre všetkých zúčastnených. V príprave oslavy sa treba zamerať na výber miesta, dekorácie, zábavu a samozrejme na odhalenie pohlavia.

Príprava „baby shower“ party môže byť náročná a stresujúca, pretože sa s ňou spája veľa zodpovednosti. Cieľom tejto oslavy je odhaliť pohlavie budúceho dieťatka, čo sa zvyčajne robí prasknutím balóna s farebnými konfetami, použitím tlakovej trubice s prachom alebo vystreľovacími konfetami v ružovej alebo modrej farbe, podľa pohlavia očakávaného prírastku. Ak plánujete takúto párty pre svoju sestru, kamarátku alebo kolegyňu z práce, budete potrebovať všetky potrebné informácie a tipy, aby ste zabezpečili zábavné a nezabudnuteľné odpoludnie pre všetkých hostí, najmä však pre budúcich rodičov.

Čo zahrňuje príprava nezabudnuteľnej párty?

 • Pozvanie správnych hostí
  Zoznam hostí by mal zahŕňať samozrejme budúcich rodičov, ich blízku rodinu, priateľov a prípadne niektorých kolegov alebo známych. Je dobré zvoliť ľudí, ktorí si rozumejú, sú spoločenskí, majú radi zábavu a úprimne sa tešia z prírastku. Pre týchto hostí je potrebné vytvoriť pozvánky, ktoré svojim vizuálom približujú, akým smerom a témou sa celá oslava bude uberať. Mali by obsahovať základné informácie o dátume, čase a mieste konania.
 • Výber miesta konania
  Miesto konania je dôležitou súčasťou celkového dojmu z „baby shower“ párty. Ak uprednostňujete menšiu oslavu v rodinnom kruhu, tak ju viete zorganizovať aj v domácom prostredí. V prípade oslavy s väčším počtom ľudí ju viete zorganizovať v reštaurácii, na chate alebo pohlavie bábätka môžete oznámiť aj na záhradnej párty. Pri organizovaní je potrebné sa uistiť, že počet hostí je primeraný k veľkosti priestoru, kde sa bude táto party konať. Pre hostí nie je nič horšie, ako tlačenie sa v malej miestnosti a nemať svoj vlastný priestor. Nezabudnite ani na dokonalú výzdobu, ktorá celú párty krásne dotvorí a vytvorí príjemné prostredie.
 • Príprava dokonalého občerstvenia
  Čo by to bola za párty, ak by tam nebolo množstvo dobrého jedla, maškŕt a nápojov? Internet ponúka veľké množstvo inšpiratívnych receptov na rôzne dezerty alebo kanapky. Za zváženie stojí aj candy bar, kde môžete ponúknuť rôzne muffiny, pečené nanuky, dezertné poháriky a rôzne druhy koláčikov s tematickým zdobením. Trendovým doplnkom takýchto osláv je aj torta, ktorá je zvyčajne obtretá bielym krémom a vo vnútri sa skrýva krém vo farbe pohlavia očakávaného bábätka. Vítanou súčasťou občerstvenia sú aj malé kanapky, ktoré môžu spájať rôzne zaujímavé kombinácie chutí a tým potešia aj milovníkov slaných pokrmov. Pri alkoholických alebo nealkoholických nápojoch tiež môžete využiť svoju kreativitu, a prispôsobiť ich celkovej tematike párty.
 • Vytváranie rôznych aktivít pre hostí
  Aktivity predstavujú jednu z najnáročnejších úloh pri príprave dokonalej „baby shower“ párty, pretože dotvárajú celkový zážitok a zabávajú hostí. Vybrali sme pre vás zopár aktivít, ktoré by tieto kritéria spĺňali, a zároveň by vytvárali zábavnú atmosféru.

Niet nad dobrú radu: Vytvorte hosťom priestor, aby svoje cenné rady pre rodičov, či už ohľadom výchovy alebo zvládania rôznych situácií s novorodeniatkom, napísali na lístok a vložili do pripravenej nádoby alebo krabičky. Tieto rady budú efektívne slúžiť budúcim rodičom pri zvládaní rôznych situácií.
Testovanie vedomostí: Pripravte si rôzne hádanky alebo otázky týkajúce sa materského obdobia, novorodeniatka alebo výchovy, ktoré sa v rámci tejto aktivity budete pýtať nielen rodičov, ale aj hostí. Táto aktivita bude pre spoločnosť veľmi zábavná a zaujímavá. Neváhajte svojimi otázkami oslovovať aj pánov, pretože ich odpovede určite budú stať za to!

Kreativite sa medze nekladú: Budúcich rodičov určite poteší, ak si z oslavy zoberú domov zopár kúskov oblečenia alebo rôznych predmetov pre bábätko s venovaním od ich najbližších. Vytvorte priestor s rôznymi farbami na textil, fixkami alebo ďalšími ozdobenými predmetmi, ktorými vedia vytvoriť nezabudnuteľný dar pre očakávaný prírastok s osobným venovaním.
Spomienková kniha: Fotobunka alebo Polaroid predstavujú prostriedky na zachytenie tých najkrajších momentov v podobe okamžitých fotiek. Doprajte hosťom možnosť vytvoriť knihu spomienok s fotografiami a rôznymi vtipnými, milými alebo aj emotívnymi venovaniami, ktoré pre rodičov vytvoria spomienku na túto, pre nich nezabudnuteľnú chvíľu.

 • Praktické darčeky pre budúce mamičky

V tomto bode vám vieme poradiť len jedno – darujte len to, čo by ste sami radi dostali. Mamičky určite uvítajú praktické dary, ktoré využijú a pomôžu im pri starostlivosti o bábätko. Plienkové torty, košíky plné oblečenia alebo rôzne balíky plné detskej kozmetiky sú tou pravou voľbou pre tieto oslavy. Samozrejme, mamičky môžete potešiť aj emotívnym darčekom ako napríklad knihou plnou spomienok. Pri vytváraní vhodného darčeka sa kreativite medze nekladú.

Súťaž o bepanthen

Produktový tip: Praktický darček pre celú rodinku?

Výber vhodného darčeka pre bábätko a mamičku je niekedy náročné. Darček by mal potešiť a byť aj praktickou pomôckou pri nadchádzajúcom období. Tieto kritéria spĺňa kozmetický výrobok Bepanthen baby. Bepanthen Baby je jemná masť, ktorá sa stará o pokožku detského zadočka po každom prebalení hneď dvomi spôsobmi. 1. Vytvára na pokožke priehľadnú ochrannú vrstvu, ktorá ju chráni pred trením a podráždením, pričom jej umožňuje stále dýchať. 2. Vďaka obsahu 5 % pantenolu pomáha s jej regeneráciou a zároveň udržuje pokožku hebkú a hladkú. Bepanthen Baby ocení nielen pokožka drobca, ale aj mamičkine dojčením namáhané bradavky a  každý člen rodiny so suchou pokožkou. Bepanthen baby je kozmetický výrobok, ktorý kúpite nielen v lekárňach ale aj vo vybraných drogériách a e-shopoch. Viac informácií o Bepanthen Baby nájdete na stránke www.bepanthen.sk

Súťaž na našom Instagrame @Hviezdnepremeny o balík Bepanthen Baby!!! Nenechajte si ujsť vyhrať tento skvelý produkt!!!

Reklama na magazín Vintage District