Zažite nezabudnuteľnú atmosféru na športovom festivale a prekážkovom behu ANGLIČÁK, ktorý je viac ako len preteky. ANGLIČÁK si berie všetko, čo je známe z klasických prekážkových behov, a posúva ich na vyšší level. Základnou ideou je sprístupniť prekážkový beh širokej verejnosti a ukázať, že sa ho netreba báť a že si ho môže vyskúšať naozaj každý, bez ohľadu na fyzickú kondíciu. No a v neposlednom rade prináša nové prekážky, aké ste na Slovensku na prekážkovom behu nikdy nevyskúšali.

Dôležitým mottom, ktoré sprevádza ANGLIČÁK už od prvej myšlienky jeho vzniku, je NEMUSÍM, ALE MÔŽEM! Tieto tri slová prinášajú ľuďom ľahkosť, radosť a najmä myšlienku toho, že nie je dôležité, ako a s akým výsledkom, ale dovoliť si skúsiť veci najlepšie, ako vieme, vďaka čomu si doprajeme nezabudnuteľné zážitky a získame skúsenosti, ktoré ostanú navždy zapísané v srdci. Naším poslaním je aj ukázať ľuďom cez ich osobnú skúsenosť, že čeliť prekážkam – či už v športe, alebo v bežnom živote – môže byť so správnym nastavením mysle tá najprirodzenejšia vec, ktorá nás posúva vpred a vďaka ktorej život neprežívame, ale žijeme. A že sa prekážok vôbec netreba báť, povedala Iveta Vepy Haulíková, spoluzakladateľka ANGLIČÁK-u.

ANGLIČÁK je tak o športe, odhodlaní, vytrvalosti a prekonávaní samých seba, ako aj o zábave, rodine, priateľoch a radosti zo života, a najmä o spolupatričnosti. Preto sú neodmysliteľnou súčasťou ANGLIČÁK-u vlny pre špeciálnych športovcov a pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, aby ľudia mali možnosť zažiť a precítiť to, že všetci bez rozdielu patríme k sebe.

Organizátori tak prinášajú prekážkový beh priateľský ku každému, nielen k amatérskym či profesionálnym športovcom. Preto vytvorili kategóriu pretekov, kde sa prihláseným účastníkom čas nemeria a netýka sa ich ani penalizácia za nezdolanú prekážku – keď si na niektorú z nich netrúfnu alebo sa im ju nepodarí zdolať, môžu ísť pokojne ďalej a užiť si zvyšok trate. V behu alebo len krokom – v tempe, aké je im príjemné.

Týmto krokom chcú motivovať na šport a zdravý pohyb ľudí, ktorí by sa aj zavesili na preliezačku alebo sa zapojili do disciplín, ktoré pripomínajú známu pevnosť Boyard či Odznak zdatnosti, no netrúfajú si postaviť sa na štart so skúsenými pretekármi. Tak vznikla FUN verzia, kde sa bezstarostne, bezbolestne a s radosťou môže vyblázniť naozaj každý, či už si trať odbehne svojím tempom, alebo len odkráča od prekážky k prekážke. V cieli dostane medailu každý. Zúčasniť sa môžu dokonca aj tí najmenší, pretože deti majú na ANGLIČÁK-u svoju vlastnú prekážkovú trať KIDS, kde je víťazom takisto každý.

Na svoje si však prídu aj športovci, ktorí prekážkové behy vyhľadávajú a milujú. Pre nich má verzia pretekov OCR PROFI pripravenú štandardnú trať s pravidlami, na aké sú zvyknutí. Bonusom sú unikátne prekážky, aké sa nenachádzajú na žiadnom inom prekážkovom behu na Slovensku. Pripravená je aj profi verzia v ľahšej úprave OCR TRAINING, ktorá ma o niečo voľnejšie pravidlá.

Celý zážitok z ANGLIČÁK-u umocňuje veľká FUN & FAMILY zóna s aktivitami pre deti a rodiny s deťmi na celý deň a so skvelým programom na hlavnom pódiu.

Športový festival ANGLIČÁK tak ponúka oveľa viac ako len športový zážitok. Koná sa v sobotu 15. júna 2024Areáli zdravie Rozálka v Pezinku a ty nezabudni byť pri tom! Registruj sa cez www.ofranglicak.sk. Všetky informácie o podujatí nájdeš na www.anglicak.sk.

www.anglicak.sk

www.ofranglicak.sk

FOTO: ANGLIČÁK

Reklama na magazín Vintage District